Kariņš: Latvijas valdība nav pieņēmusi lēmumu iepirkt elektrību no Baltkrievijas

Lietuvas prezidents Ģitans Nausēda paudis nožēlu par Latvijas valdības lēmumu elektroenerģijas tirdzniecībai atvērt Latvijas-Krievijas robežu pēc tam, kad Lietuva būs pārtraukusi pirkt elektrību no Baltkrievijas.

2019. gada 15. augustā 17:57

Lietuvā uzskata, ka Baltijas valstu tirgū tāpēc turpinās ieplūst ne vien Krievijā, bet arī Baltkrievijā saražotā elektrība, jo to energosistēmas ir saistītas. Lietuvas ieskatā tādējādi būtu izgāzušies tās centieni panākt, ka visas Baltijas valstis atsakās no Baltkrievijas elektroenerģijas, lai protestētu pret Lietuvas pierobežā uzbūvēto Astravjecas atomelektrostaciju, ko lietuvieši uzskata par nedrošu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentējot Nausēdas paustās bažas, premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) sacīja, ka ir noticis pārpratums, jo valdība nav lēmusi par elektrības pirkšanu no Baltkrievijas.

“Es baidos, ka viņš, iespējams, ir ne pilnībā informēts par to, kas notiek. Es varu vēlreiz atkārtot, Latvijas valdība nav pieņēmusi lēmumu iepirkt elektrību no Baltkrievijas. Par to vispār nav runa,” norādīja Kariņš.

Kā skaidro Latvijas amatpersonas, Krievijas un Baltkrievijas elektrību Baltijas valstis līdz šim pirkušas caur Lietuvu. Bet tas vairs nebūs iespējams, kad Lietuva slēgs savu robežu elektroenerģijas tirdzniecībai ar austrumu kaimiņiem. Tāpēc pieņemts lēmums atvērt Latvijas-Krievijas robežu, lai nepieciešamības gadījumā Latvija varētu turpināt iepirkt Krievijas elektrību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm