Kariņš grasās sākt sarunas ar partneriem par koalīcijas paplašināšanu

Uzreiz pēc nākamā Valsts prezidenta ievēlēšanas Saeimā premjerministrs Krišjānis Kariņš žurnālistiem pauda, ka gatavojas sākt sarunas ar pašreizējiem partneriem par valdošās koalīcijas paplašināšanos, noprotams, ar zaļzemniekiem un “Progresīvajiem”, vēsta TV3 Ziņas.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents (“Jaunā Vienotība”)

“Paplašināt atbalstu Saeimā valdības darbam, lai sasniegtu tos mērķus, kas valdībai jāizdara. Politika nav tikai tas šahs, kur kurš sēž. Gala beigās mūsu vēlētājiem tas ir, vai var panākt vai nepanākt kādu konkrētu rezultātu. Un esmu pārliecināts, ka šis atbalsts Saeimas zālē kopumā ir visām šīm reformām, tikai vairāk vienā spēkā vienā jautājumā, otrā spēkā citā jautājumā.”

Vieta pie koalīcijas galda šiem politiskajiem spēkiem gan neesot apsolīta apmaiņā pret šodienas balsojumu. Un zaļzemnieki stāsta to pašu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viktors Valainis
Saeimas Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs

“Runājām tieši par prezidenta vēlēšanu. Šīs sarunas ļoti zīmīgi parādīja, ka divas lielākās Saeimas frakcijas spēj vienoties valstiskā jautājumā. Ikvienam jāsaprot, ka ZZS ar “Jauno Vienotību” ir spējīgi strādāt. Mēs to esam darījuši jau kopš 2002. gada.”

Ja koalīcija tiešām paplašinātos, aktuāls jautājums par ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga faktoru ZZS. Premjers klāsta, ka jau tagad iedibinājis praksi – lēmumu pieņemšanā un diskusijās piedalās tikai Saeimā ievēlētie vai citādi atbildīgās amatpersonas.

“No malas vienmēr ir bijušas intereses. Bieži arī, kā mani nogāzt. Redz, es te vēl šodien esmu. Apņēmības pilns turpināt darbu. Aicinu visiem ieelpot trīs un padomāt mierīgi, es nekādu revolūciju nepiedāvāju,” neslēpa Kariņš.

Komentējot “Lemberga faktoru”, kurš politiskos lēmumus var ietekmēt arī aizkulisēs, nesēžot pie viena galda ar premjeru, Kariņš atbildēja šādi: “Es neesmu tik tālu aizdomājies, šodien esmu priecīgs, ka Rinkēviča kungs ir ievēlēts.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašreizējie valdības partneri gan kritiski noskaņoti par kādām potenciālām pārbīdēm un atgādina, ka jau no sākta gala aicinājuši Valsts prezidenta vēlēšanas ar izmaiņām koalīcijā nesaistīt.

Edgars Tavars
Saeimas “Apvienotā saraksta” frakcijas vadītājs

“Protams, ir runas Saeimas kuluāros, ka tur ir kāda vienošanās, kāds līgums, ka, iespējams, ir bijusi tādā veidā balsu pirkšanu. Es tā nevaru apvainot. Tas būtu liels apvainojums. Man tiešu pierādījumu tam nav.”

“Mēs jau ilgi pirms prezidenta vēlēšanām esam atbildējuši, brīdinot, ka tā, visticamāk, ir cena ir par prezidenta ievēlēšanu. Ja šādu cenu ir gatava maksāt “Jaunā Vienotība”, tās ir viņu demokrātiskas tiesības, bet šādu cenu nav gatava maksāt Nacionālā apvienība,” sacīja Saeimas Nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Raivis Dzintars.

Partneri saka, ka ir gatavi turpināt darbu pašreizējā koalīcijā.

Rītdien valdības vadītājs ir darīšanās ārpus valsts, tāpēc viņš gatavojas savu politisko piedāvājumu likt galdā pašreizējiem partneriem piektdien pēc atgriešanās Latvijā, bet, kā jau tikko dzirdējām, nekādas lielas gaviles par to nav sagaidāmas. Iespējamo izvēļu loks ir gana plašs. No vienas puses, var pateikt gan “Progresīvajiem”, gan zaļzemniekiem paldies par balsīm, bet mēs rullējam tālāk šajā pašā koalīcija. Tā teikt, pamēģinājām paplašināt koalīciju, bet nesanāca.

No otras puses, iespējas pārbīdēm, jo varbūt Nacionālā apvienība ideoloģiski vai “Apvienotais saraksts” saimnieciski kaut kur kļuvuši par sarežģītiem “Jaunajai Vienotībai”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm