tv3.lv

Kariņš: Gadiem ilgi tēlojam, ka varam uzturēt teju 40 slimnīcu tīklu valstī ar diviem miljoniem iedzīvotāju

2019. gada 30. oktobrī 9:30

2020. gada budžetā līdzsvarotas dažādu sabiedrības grupu intereses, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

“Vislielākais piedāvājums algu palielinājumam ir tieši mediķiem, skolotājiem, arī citām nozarēm. Ja mums būtu viena problēma valstī, – sakārtot veselības aprūpes sistēmu, būtu daudz vieglāk. Diemžēl mums ne tikai veselības aprūpes sistēma nav kārtībā, mums izglītības sistēma nav kārtībā, mums iekšlietās ir milzu izaicinājumi, un viss šis prasa līdzekļus,” teica Kariņš.

Komentējot mediķu plānoto protesta akciju un parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu, Kariņš norādīja, ka problēmas veselības aprūpes sistēmā nav tikai finansējuma apmēra jautājums, bet arī sistēmas nesakārtotības jautājums.

“Pēdējo trīs gadu laiku veselības aprūpes sistēmā vairāk nekā 368 miljoni eiro ir papildus ielikti. Tur burtiski tiek gāzta nauda iekšā, bet rindas nesamazinās, apmierinātība nav lielāka. Es esmu pārliecināts, ka tas ir ne tikai naudas jautājums. Ir jāturpina, lai būtu vairāk naudas sistēmā, bet pati sistēma ir nesakārtota,” pauda Kariņš.

Pēc premjera uzskatiem, risinājums būtu veselības aprūpes sistēmas sakārtošana. “Mēs turpināsim likt papildu naudu iekšā. Veselības ministre ir nākusi ar pirmo redzējumu, kādā veidā optimizēs slimnīcu tīklu. Mēs nevaram atļauties uzturēt to visu, ko mēģinām uzturēt. Gadiem ilgi tēlojam, ka esam tik bagāti, ka varam uzturēt teju 40 slimnīcu tīklu valstī, kur ir tikai divi miljoni iedzīvotāju,” norādīja Kariņš.

Vienlaikus premjers aicina nozaru pārstāvjus sadarboties un atrast ilgtermiņa risinājumus, jo šobrīd “vienīgais veids, kā palielināt finansējumu mediķiem, būtu atņemt citam.”

Kā iepriekš vēstīts, pirmais ārstu protests notiks 7. novembrī. Šajā dienā galvenokārt jaunie ārsti un māsas pieteikuši bezalgas atvaļinājuma dienu, lai piketētu pie Saeimas. Pacientiem būs garantēta neatliekamā medicīniskā palīdzība, bet būs ierobežota pieeja plānveida izmeklējumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm