Kalniete: Latvijai noteikti ir jāgatavojas dot patvērumu cilvēkiem no Baltkrievijas

2020. gada 14. augustā 9:44

Latvijai noteikti ir jāgatavojas dot patvērumu cilvēkiem no Baltkrievijas, jo gadījumā, ja situācija pasliktināsies, šiem cilvēkiem vajadzēs vietu, kur patverties, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (JV).

Kalniete norādīja, – ja situācija pasliktināsies, patvērums varētu būt nepieciešams tiem, kas “bijuši priekšplānā”.

Eiropas Parlamenta deputātes ieskatā, turpmākai notikumu attīstībai Baltkrievijā “iespējami vairāki scenāriji”.

“Vissliktākais scenārijs ir Krievijas-Baltkrievijas savienības pilnīga īstenošana, un Krievija pārņem Baltkrieviju. Latvijai tad pagarinās robeža ar Krieviju. Otrs variants  ir tāda liela spiediena – gan baltkrievu tautas, gan ārpasaules – rezultātā Lukašenko labprātīgi atkāpjas un notiek kaut kāds izlīguma process, kā notiks nākamās vēlēšanas, kā tajās piedalīsies starptautiskie novērotāji,” teica Kalniete.

Vienlaikus viņa gan norādīja, ka otram scenārijam personīgi netic, bet tāda iespēja pastāv. “Es esmu diezgan liela pesimiste. Es domāju, ka cilvēks, kurš 26 gadus ir bijis pie varas, ir nonācis savu ilūziju gūstā un radījis vienu priekšstatu par savu valsti un tautu, kas spilgti atspoguļojas viņa runās. Domāju, ka vardarbība turpināsies,” pauda Kalniete.

Tāpat Eiropas Parlamenta deputāte akcentēja: “Ir svarīgi apzināties, ka mēs nedrīkstam atzīt Lukašenko ievēlēšanu. No Eiropas Savienības dalībvalstīm neviena to nav atzinusi. Mums ir arī jāapzinās, ka faktiski ir ievēlēta Svetlana Tihanovska, un tā arī ir jāizturas.”

Iepriekš jau vēstīts, ka saskaņā ar oficiālajiem provizoriskajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,09%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vardarbīgi apspiežot protestus pret acīmredzamajiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē un rezultātu viltošanu, Baltkrievijā cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku. Slimnīcās ārstējas vairāk nekā 250 cietušo, un ir arī bojāgājušie.

Lasi vēl: Baltkrievijā aizturētie Latvijas valstspiederīgie atbrīvoti

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm