tv3.lv

Junkers izprot Latvijas situāciju bēgļu jautājumā, taču krīze būs jārisina tik un tā

Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, kurš piedāvājis plānu, kas paredz, – Eiropas valstīm būs jāuzņem vēl vairāk bēgļu, nekā plānots iepriekš, sarunā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu paudis izpratni par situāciju Latvijā un par to, kādi mūsu valstī pastāv viedokļi, informē LNT Ziņas.

2015. gada 13. septembrī 18:00

Tiesa gan, tajā pašā laikā Junkers akcentēja, ka, protams, bēgļu krīze ir jāatrisina, tā pēc abu amatpersonu sarunas informēja Laimdotas Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Straujumas kundze vēlreiz pauda pārliecību, ka lielāks ieguldījums, lai bēgļi tiktu izmitināti arī trešajās valstīs, un vērsa uzmanību ārējās robežas stiprināšanai. Mēs arī dzīvojam pie vienas no robežām – Austrumu robežas, un Ministru prezidente vērsa uzmanību, ka tā ir jāstiprina, jo nav pazīmju, ka bēgļu krīze būtu mazinājusies. Par to jādomā ne tikai Latvijai kā valstij, bet arī Eiropas Savienībai kopumā,” sacīja Straujumas pārstāve.

Rīt Briselē ir paredzēta Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksme, kurā Latvijai būs jāskaidro sava nostāja bēgļu jautājumā. Proti, Latvija pateikusi “nē” lielāka bēgļu apjoma uzņemšanai.

Jau ziņojām, ka Junkers Eiropas Savienības dalībvalstīm piedāvā uzņemt vēl vairāk bēgļu. Latvija ir viena no valstīm, kas tam nepiekrīt.

Tāpat jau vēstīts, ka piektdien Zaļo zemnieku savienības (ZZS), kā arī Nacionālas apvienības (NA) iebildumu dēļ Latvija faktiski noraidījusi plānu par papildu vairāk nekā 500 bēgļu uzņemšanu. Par to arī informēts Junkers.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm