Jēkabpils mērs Kraps atkāpjas no amata un aptur darbību partijā

Īsi pirms šodien gaidāmās Jēkabpils domes sēdes, kurā paredzēts apstiprināt pašvaldības budžetu, par atkāpšanos no mēra amata un darbības apturēšanu partijā “Latvijas attīstībai” (LA) paziņojis iepriekš Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroja (KNAB) aizturētais Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

2021. gada 28. janvārī 13:00

Saistībā ar KNAB noteikto aizliegumu ieņemt amatu nespējot pašlaik pilnvērtīgi turpināt pildīt sava ieņemamā amata pienākumus, viņš ir nolēmis atkāpties no Jēkabpils domes priekšsēdētāja amata. Šādi viņš rīkojoties, jo vēloties nodrošināt, lai pašvaldības darbā nerastos nekādi šķēršļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Saistībā ar medijos izskanējušo informāciju par sākto kriminālprocesu aizdomās par Jēkabpils domes amatpersonu iespējamām nelikumībām pašvaldības kapitālsabiedrību veiktajos iepirkumos vēlos vēlreiz publiski apstiprināt, ka neesmu veicis nekādas nelikumīgas darbības un esmu pilnā apmērā gatavs sadarboties ar tiesībsargājošajām instancēm, lai pierādītu, ka šīs apsūdzības manā virzienā ir nepamatotas,” paziņojumā medijiem raksta Kraps.

Viņš apstiprināja, ka ir sniedzis liecības un atbildējis uz visiem uzdotajiem jautājumiem, kas saistīti ar amatpersonas pienākumu izpildi un domes pārraudzībā esošo kapitālsabiedrību uzraudzību. Politiķis arī turpmāk esot gatavs publiski atbildēt un skaidrot izvirzīto apsūdzību nepamatotību.

“No savas puses vēlos pateikt milzīgu paldies komandai, ar kuru kopā pēdējā gada laikā Jēkabpilī tika realizēta virkne pilsētai nozīmīgu projektu. Tāpat vēlos pateikties Jēkabpils iedzīvotājiem, kas deva enerģiju un pozitīvi novērtēja Jēkabpils pilsētas infrastruktūras sakārtošanu un domes rūpes par iedzīvotāju labklājību,” pauda Kraps.

Ideju, potenciāli darāmo darbu un uzlabojumu saraksts viņam esot garš, tāpēc Krapam gribētos “cerēt un ticēt, ka dome turpinās mūsu uzsākto virzienu tik pat enerģiski un profesionāli kā mana līdzšinējā komanda”.

“Apzinoties šībrīža situāciju un saprotot, ka iespējamā lietas izskatīšana var ieilgt, nevēlos, lai šajā visā lietā nepamatoti tiktu ierautas un piesauktas organizācijas, kuras pārstāvu,” norādīja politiķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz ar to viņš pēc paša vēlēšanās ir pieņēmis lēmumu lūgt apturēt savu darbību LA, lai kolēģi nekādā mērā netiktu ierauti šajā skandālā, “kamēr neesmu pierādījis patiesību”.

Aģentūrai LETA Kraps atklāja, ka lēmumu par turpmāko darbu domē kā deputātam un arī startu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās viņš pieņems tuvākajā laikā. Taču šodien plkst.13 sasauktajā domes sēdē viņš piedalīsies.

Jau ziņots, ka KNAB izmeklētajā kriminālprocesā par Jēkabpils pašvaldības iepirkumiem kopumā iesaistītas sešas personas, tostarp Kraps.

KNAB 21.janvārī veica tiesas sankcionētas neatliekamās kriminālprocesuālās darbības Jēkabpils pilsētas pašvaldībā un tās kapitālsabiedrībā, tostarp 24 kratīšanas un sešas izņemšanas.

Kriminālprocesā KNAB aizturēja četras personas, kuras patlaban ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus – noteiktas nodarbošanās aizliegumu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām. LETA jau rakstīja, ka starp aizturētajiem bija Kraps, deputāts Nikolajs Anuškevičs (Latgales partija) un pašvaldības SIA “Jēkabpils pakalpojumi” vadītājs Guntars Leitāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Anuškevičs līdz 2014. gadam bijis Jēkabpils uzņēmuma SIA “Energoterms” 50% kapitāldaļu īpašnieks, savukārt pēc tam līdz 2017. gadam starp uzņēmuma īpašniekiem bijusi Vera Anuškeviča.

Informācija “Jēkabpils pakalpojumu” mājaslapā liecina, ka “Energoterms” uzvarējis vairākos uzņēmuma rīkotos iepirkumos, piemēram, pērn jūnijā par minerālmateriālu maisījumu iegādi ar līgumcenu 42 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet martā par tehnikas nomu darbam būvobjektos ar līgumcenu 165 000 eiro bez PVN un ceļu būvmateriālu (šķembas) piegādi par līgumcenu 42 000 eiro bez PVN.

KNAB informēja, ka atbrīvotajām personām piemērots aizdomās turētā statuss.

Vēl divām personām noteikts statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess.

KNAB kriminālprocesu sāka pērn 21. septembrī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanu.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Jēkabpils pilsētas domes un tās kapitālsabiedrības valsts amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojušas dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā saistībā ar attiecīgās kapitālsabiedrības veiktajiem iepirkumiem, kā arī izkrāpušas pašvaldības finanšu līdzekļus.

Publiskas personas institūcijai nodarītos zaudējumus KNAB aprēķinās krimināllietas izmeklēšanas gaitā.

Leitāns kopā ar Krapu 2017. gada pašvaldību vēlēšanās startēja no partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” saraksta, bet pērnā gada novembrī Kraps pievienojās “Latvijas attīstībai”. Par pašvaldības uzņēmuma vadītāju 2019. gadā Leitāns kļuva, Krapu ievēlot par mēru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm