tv3.lv

Jautājums par viendzimuma pāru iespēju reģistrēt savas attiecības Saeimā paliek neatrisināts

Saeimā saļodzījies atbalsts Civilās savienības likumprojektam, kas ļautu savas attiecības reģistrēt arī viendzimuma pāriem. “Saskaņas” deputāti, redzot strīdus ap šo jauno regulējumu, nolēmuši no tā pieņemšanas norobežoties pilnībā, vēsta TV3 Ziņas.

Šorīt Neatkarības laukumā pie Saeimas protests, kura dalībnieki pauda atbalstu Civilās savienības likumprojektam. Par to parlaments šodien bija paredzējis lemt trešajā – galīgajā – lasījumā.

Regulējumu izstrādāja “Konservatīvo” vadītā Tieslietu ministrija atbilstoši Satversmes tiesas lemtajam, ka valstij jānodrošina arī viendzimuma ģimeņu juridiskā aizsardzība.

Lauris Liepa
advokāts, Civilās savienības likumprojekta atbalstītājs

“Izriet tie paši tiesību nodrošinājumi, kādi ir ģimenēm, kurās dzīvo dažāda dzimuma personas. Faktiski mēs salaužam to stigmu, salaužam to situāciju, kuru Satversmes tiesa ārkārtīgi krāšņi aprakstīja, ka likumdevējs neredz viendzimuma personu ģimenes, kuras arī, protams, Latvijā ir.”

Pirmajos divos lasījumos atbalstu Saeimā šim likumprojektam palīdzēja nodrošināt “Konservatīvie”, kuri iepriekš bija pret līdzīgām iniciatīvām, taču pārliecības par atbalstu atkal vairs nav. To saļodzījis “Saskaņas” solis – agrāk šai frakcijai bija brīvais balsojums, turpmāk tā grasās nebalsot vispār. Nacionālā apvienība un citi idejas pretinieki jau iepriekš mēģinājuši attiecīgajiem balsojumiem noraut kvorumu, tagad tas varētu izdoties.

Valērijs Agešins
Saeimas “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāja biedrs

“Redzot, ka koalīcijas partijas turpina plēsties savā starpā un raksta iesniegumus KNAB, mēs uzskatām, ka šis jautājums jāatliek un jāpieņem nākamajam Saeimas sasaukumam.”

KNAB piesaukts saistībā ar atsevišķu deputātu aizdomām un iesniegumu, ka varētu būt notikusi balsu pirkšana. Likumprojektu skatot trešajā lasījumā attālinātā komisijas sēdē, viens deputāts pēc neilga tehniska pārtraukuma savu balsojumu mainīja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jānis Iesalnieks
Saeimas deputāts, Nacionālā apvienība

“Kamēr šī iespējamā korupcijas ēna pārklāj šo likumu, tikmēr būtu neētiski šā likuma virzību turpināt Saeimā. Vajadzētu noskaidrot, kas noticis šajā pusotrā minūtē, kad bija šī it kā tehniskā pauze.”

Iesaistītie gan noraida šādas kolēģu aizdomas. Komisijas vadītājs stāsta, ka tas bijis pārpratumus, ko izraisīja strādāšana attālinātajā režīmā.

Likumprojektu trešajā lasījumā šodien gan neskatīja. Nacionālā apvienība izmantoja, ka koalīcijas līgumā paredzētas tiesības pieprasīt atlikt kāda jautājuma izskatīšanu. Kas tālāk ar pašu iniciatīvu, vai balsu pietiks – politiķi atturīgi prognozēs.

Jānis Butāns
Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs, “Konservatīvie”

“Ceru, visi deputāti apzinās, ka Latvijā visi cilvēki ir līdzvērtīgi, visiem tiesībām jābūt tādām pašām kā ikvienam un jāizpilda Satversmes tiesas spriedums. Cerams, tomēr veselais saprāts uzvarēs un likumprojekts tiks atbalstīts. Mēs no savas puses, protams, runāsim ar deputātiem, lai šā vai tā, bet balsu skaitu būtu pietiekams.”

Sagaidāms, ka deputāti likumprojektu galīgajā lasījumā skatīs nākamnedēļ.

Žurnālists
Medijos darbojas 10 gadus. Iepriekš strādājis ziņu aģentūrās, savukārt ikdienā TV3 Ziņās vēsta par aktuālo ekonomikā un politikā, padziļināti pievēršoties valdības darbam, transportam un enerģētikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm