“Jaunā Vienotība” un ZZS apstiprina gatavību kopīgam darbam koalīcijā

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) ir izredzes atgriezties pie varas. Noslēdzoties sarunām ar “Jauno Vienotību”, abi politiskie spēki apliecinājuši gatavību kopīgam darbam valdībā. Tomēr, lai paplašinātu koalīciju, premjeram vēl jāpārliecina līdzšinējie partneri, kuri noraida sadarbības iespējas ar Aivara Lemberga ZZS un “Progresīvajiem”.

ZZS pie varas nav bijusi vairāk nekā četrus gadus. Opozīcijas rindās tā pavadīja visu iepriekšējo Saeimas sasaukumu, un arī pēc 14. Saeimas vēlēšanām pat netika izskatīta iespēja sadarboties ar “zaļzemniekiem” Aivara Lemberga dēļ.

“Jūsu līderis ir ne tikai izteicies pret NATO karaspēku kā tādu, bet viņš ir mūsu galvenā sabiedrotā, Amerikas Savienoto Valstu, personīgi sankcionēts par korupciju un arī notiesāts,” pērnā gada septembrī šādu viedokli pauda Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt pēc prezidenta vēlēšanām, kurās “Jaunās Vienotības” kandidāts Edgars Rinkēvičs nebūtu uzvarējis bez ZZS atbalsta, Lembergs vairs nav šķērslis, lai premjera partija ar ZZS sēstos pie viena galda un oficiālās sarunās spriestu par darbu valdībā.

Abi politiskie spēki tagad ir gatavi kļūt par koalīcijas partneriem, pēc divu stundu garās sarunas vienisprātis ir Kariņš un Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāja vietniece Daiga Mieriņa.

“Saruna bija ļoti laba, un tas, kas izkristalizējās, ka mēs esam faktiski atraduši viens otrā tā kā tiešām partnerus, kur tālāk varam risināt jau nobriedušus un konkrētus jautājumus, kas ir ļoti būtiski,” sacīja Mieriņa.

“Nesadzirdēju no viņiem pretrunas vai iemeslus, kāpēc mēs nevarētu virzīties uz priekšu, potenciāli arī strādājot kopā,” teica Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Premjers atkārtoti uzsver, ka Aivars Lembergs, ZZS kļūstot par varas partiju, pie koalīcijas galda nesēdēs. Bet paši “zaļzemnieki” vērš uzmanību, ka Lembergam vairs neesot nekādas teikšanas.

“Mums ir ZZS valde, kurā šī persona neņem nekādu dalību un nekādā lēmumu pieņemšanā nepiedalās,” stāsta ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis.

Kā jaunu argumentu plašai koalīcija, kurā apvienotos piecas partijas, ko Kariņš raksturo kā “patriotiskos spēkus”, premjers min Aināra Šlesera (LPV) un Alekseja Rosļikova (S!) vadīto partiju sabloķēšanos.

“Redzot, ka veidojas šis te pretējais bloks, piedāvāju un vēlreiz aicinu – ne tikai saturiski, bet arī no tāda valsts aizstāvības un nākotnes kursa nodrošināšanas viedokļa – liksim pie malas tās ikdienišķās domstarpības un apvienosimies,” pauž Kariņš.

“Jaunā Vienotība” ceturtdien tikās ar “Progresīvajiem”, nostiprinot pārliecību, ka abas partijas varētu sadarboties koalīcijā. Ar sarunu iznākumu premjers nākamnedēļ plāno iepazīstināt Nacionālo apvienību un “Apvienoto sarakstu”. Līdzšinējie koalīcijas partneri kategoriski iebilst pret valdības paplašināšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm