tv3.lv

“Jaunā Vienotība” sola obligātu ienākumu deklarēšanu un 1500 eiro vidējo algu

2018. gada 1. oktobrī 20:44

Atjaunotās Latvijas politiskajā vēsturē ir jau vairākas partijas, kas pēc ilgstošas atrašanās varas zenītā ir paklupušas uz procentu barjeras un aizgājušas nebūtībā. Viena liela šo vēlēšanu intriga ir tas, vai “Vienotībai” izdosies izvairīties no šāda likteņa.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs, ārsts un saraksta pēdējais numurs Vidzemē – Hosams Abu Meri šajā ziņā ir optimists. “Jaunā Vienotība” Latvijas politikā esot uz palikšanu. “Vienotība” neuzskata, ka šīs vēlēšanas tai būtu izdzīvošanas jautājums. Partija turpināšot darbību arī, ja neiekļūs nākamajā Saeimā.

“Jaunās Vienotības” Vidzemes listē kā pēdējais numurs iekļauts viens no partijas līderiem – Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri. Viņa sniegtās ziņas Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) atklāj īpašumus gan Latvijā, gan dzimtajā Libānā un vairāk nekā 100 000 eiro parādsaistības.

TV3 Ziņas ar kandidātu tikās viņa ārsta praksē Diagnostikas centrā Rīgā. Tikšanās notika dienā, kad aprit 25 gadi kopš viņš pirmo reizi ieradās Latvijā. Abu Meri šeit izmācījies par ārstu. Lai gan sākotnēji nav plānojis Latvijā palikt, dzīve izvērsusies citādi.

Iesaistīties “Vienotībā” 2010. gadā Abu Meri uzaicināja Artis Pabriks, kurš nu jau pieslējies citam politiskajam spēkam – “Attīstībai/Par!”. Lai gan Pabriks aicinājis Abu Meri līdzi, viņš tam nav piekritis un kandidē no “Jaunās Vienotības”.

 

TV3 Ziņas: Kāpēc pēdējais sarakstā?

Abu Meri: Tas ir tas, par ko es stāstu- partijas restarts. Visiem ir jābūt vienādiem. Pēdējā vieta ir ļoti labs signāls gan partijas biedriem, gan tautai, ka līderi var būt jebkurā vietā, arī pēdējā vietā sarakstā.

 

 

Abu Meri uzskata, ka pēc pēdējo gadu iekšējām ķildām un Solvitas Āboltiņas aiziešanas “Vienotībai” ir izdevies restarts, – lai arī novēloti, tomēr ir. Viņš ir pārliecināts, ka “Jaunā Vienotībā” būs nākamajā Saeimā, taču pat, ja tas nenotiks, partija nekur nepazudīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Abu Meri norāda: “Tas ir stereotips, – ja partija nav pārstāvēta Saeimā, partija vairs nav, sabrūk. Tā dara biznesa cilvēki un oligarhi – veido partiju uz konkrētu sasaukumu. Un pēc tam, ja nesanāk, veido jaunu partiju, ar jaunām sejām un tā tālāk.”

Vēlēšanu programmā “Jaunā Vienotība” sola kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpi visā Latvijā. Lai gan pati ir koalīcijā, kas virza ideju par diviem veselības pakalpojumu groziem, no kuriem pilnais grozs nepienāksies sociālā nodokļa nemaksātājiem.

Abu Meri gan cer, ka ar jauno sistēmu viss būs kārtībā.

 

Abu Meri: Es prasīju veselības ministrei, vai 1. janvārī tiešām viss būs skaidrs, vai nebūs bardaka un cilvēku rindas pie ģimenes ārstu durvīm, jo viņi netiek pieņemti.

TV3 Ziņas: Jums tāda pārliecība ir?

Abu Meri:  Godīgi pateikt? Nē! Man ir cerība, ka pēc vēlēšanām, kad viss stabilizēsies un būs laiks, atkal varēs to visu izvērtēt.

 

 

“Jaunā Vienotība” uzskata, ka būtiska ir ēnu ekonomikas apkarošana, tāpēc programmā solīts ieviest obligātu ienākumu deklarēšanu visiem ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.

Abu Meri norāda: “Mēs tiešām braucam uz ielas un redzam apkārt cilvēkus vislabākajās automašīnās, vislabākajās drēbēs. Tomēr, ja mēs paskatīto viņu sociālās iemaksas, tās ir 100 eiro mēnesī. Kaut kas nav kārtībā, vai ne?”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat partija sola tuvināt Latvijas lauksaimnieku tiešos maksājumus Eiropas Savienības līmenim. Lai gan jau patlaban “Vienotībai” ir krietni vairāk pārstāvju Eiropas Parlamentā nekā jebkurai citai Latvijas partijai, lauksaimnieki par negodīgo tiešmaksājumu līmeni turpina sūdzēties jau gadiem.

“Latvijas ir tikai viena no Eiropas Savienības valstīm? Cik mums deputātu? Četri, pieci? Es Ždanoku un Mamikinu negribētu skaitīt. Tas ir jautājums par to, ka mēs vienmēr esam mazākums,” pauž Abu Meri.

“Jaunās Vienotības” sniegumu sestdien gaidāmajās Saeimas vēlēšanās prognozēt ir grūti. Pēc pēdējām aptaujām, šī politiskā spēkā reitings svārstās starp trim un četriem procentiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm