tv3.lv

Ja Latvijai prasīs uzņemt vairāk bēgļu, iespējams, Straujumas valdība kritīs

Ja Eiropas Komisija Latvijai pieprasīs uzņemt vairāk bēgļu, ir iespējama Laimdotas Straujumas valdības krišana.

2015. gada 8. septembrī 22:31

Problēmas valdošās koalīcijas stabilitātei pieļauj paši politiķi, atzīstot, ka vēlreiz vienoties par imigrantu jautājumu politiski būs ļoti sarežģīti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gan Nacionālā apvienība, gan Zaļo un zemnieku savienība nepieļauj runas par patvēruma meklētāju skaita pārskatīšanu.

Tikmēr Vienotības politiķi atzīst, ka Latvijai citas izvēles var arī nebūt.

Rīt Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers Eiropas Parlamentā nāks klajā ar ziņojumu, kurā, visticamāk, būs  prasība par 100 tūkstošiem palielināt Eiropā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu. Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai nāksies dubultot ieceļotāju  skaitu – no 250 līdz 500 bēgļiem. Izskanējuši arī krietni lielāki skaitļi.

Valdošo neziņu asi kritizē tiesībsargs, pārmetot valdībai manipulēšanu ar sabiedrību. Līdzīga kritika dzirdama arī no opozīcijas puses.

To, ka patvērumu meklētāju būs vairāk nekā 250, atzinis ne tikai par  jautājumu atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, bet arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Jāatgādina, ka vēl augusta beigās Straujuma Nacionālajai apvienībai solīja, ka patvērumu meklētāju vairāk par 250 nebūs.

Straujumas partijas biedri gan aicina apzināties emocionālo fonu pēc Sīrijas puisēna līķa fotogrāfijām. Tās esot mainījušas valdošo nosakņojumu pret bēgļiem Eiropā. Tāpēc balsojums Saeimā par jauno bēgļu uzņemšanu būšot uzticības balsojums Straujumai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat arī premjere pieļauj, – bēgļu jautājums varētu sašķobīt valdošās koalīcijas stabilitāti. Viņa arī brīdinājusi, ka nebrauks uz Briseli, lai Eiropai nodotu vēsti, ka Latvija migrantu krīzes risināšanā vairāk nepiedalās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm