tv3.lv

Indriksone atturīga komentāros par iespējām kandidēt uz ekonomikas ministra amatu

Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (NA), kura neoficiāli tiek minēta kā iespējamā Nacionālās apvienības (NA) ekonomikas ministra amata kandidāte, atturīgi komentē savas izredzes pretendēt uz šo posteni, uzsverot, ka premjeram Krišjānim Kariņam (JV) nevajadzētu atlaist no amata pašreizējo ministru Jāni Vitenbergu (NA).

17. maijā 15:30

Uz aģentūras LETA jautājumu, vai, ja Vitenbergam nāktos atstāt amatu, viņa piekristu būt NA ekonomikas ministra amata kandidāte, politiķe atbildēja, ka cer, ka Ministru prezidents pārdomās un no amata neatlaidīs labi strādājošo Vitenbergu. Indriksone uzsvēra, ka jautājums par viņas virzīšanu uz ekonomikas ministra amatu nav darba kārtībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vaicāta, cik labi ir pamatotas cerības, ka kolēģis saglabās amatu valdībā, ja Kariņš norādījis, ka tā rīkojas, lai atjaunotu līdzsvaru koalīcijā pēc NA “šantāžas mēģinājuma”, Indriksone atzīmēja, tas ir premjera viedoklis un bažas, taču politiķe neatbalsta Kariņa pozīciju pret Vitenbergu, uzņemoties “tādu kā soģa lomu”.

Politiķe atzīmēja, ka arī pats Kariņš uzskatījis, ka pēc 9. un 10.maija notikumiem Uzvaras parkā esošā pieminekļa, nepieciešams prasīt nu jau bijušās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju. Premjeram rūpes par to, kā strādā koalīcija, nav kaut kas jauns, bet ir aktuālas visus nepilnus četrus gadus, norādīja deputāte. Tāpēc šajā izaicinājumiem pilnajā ekonomikas, tajā skaitā, enerģētikas jomas situācijā ir neatbilstoši atlaist labi strādājošu ministru, kuru atbalsta arī uzņēmēju sabiedriskās organizācijas, uzsvēra Indriksone.

Politiķe vērsa uzmanību, ka tam, ka Vitenbergs atstātu amatu, iebilst gan Latvijas Darba devēju konfederācija, gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Vaicāta, ja tomēr Vitenbergam nāktos atstāt amatu, vai viņa neizslēdz iespēju kļūt par NA ekonomikas ministra amata kandidāti, Indriksone atbildēja, ka neteiks “ne, jā, ne, nē”. Politiķe gan arī pastāstīja, ka atsevišķi partijas kolēģi viņu ir iedrošinājuši uz “šādu lēmumu”, ja tāds tomēr būtu nepieciešams.

Taču politiķe atkārtoti uzsvēra, ka par 100% atbalsta Vitenbergu ekonomikas ministra amatā, jo, domājot valstiski, būtu pareizi viņam palikt šajā postenī, nodrošinot iesākto darbu nepārtrauktību. Deputāte akcentēja, ka neredz pamatojumu Kariņa rosinātajai Vitenberga nomaiņai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī Nacionālās apvienības (NA) valdes loceklis Jānis Iesalnieks raidījumā “Spried ar Delfi” pieļāva, ka viens no ekonomikas ministra amata kandidātiem varētu būt līdzšinējā Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone (NA). Savukārt līdzšinējais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) varētu kļūt par EM parlamentāro sekretāru.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā valdošajā koalīcijā ietilpstošā NA pieprasīja iekšlietu ministres Golubevas demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā nedēļas sākumā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Golubeva šonedēļ paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību, tāpēc pati atkāpjas no amata. Savukārt Kariņš NA veiktā “šantāžas mēģinājuma” dēļ pieprasīja amatu atstāt arī ekonomikas ministram Vitenbergam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm