Iedzīvotāji izceļ Rinkēviča pieredzi un pauž viņam atbalstu

Lai gan prezidentu izvēlējusies Saeima, arī sabiedrībai ir viedoklis par nākamo valsts vadītāju. TV3 Ziņu šodien pilsētas ielās uzrunāto iedzīvotāju vairums pauž atbalstu jaunajam Rīgas pils saimniekam. Vienlaikus ir iedzīvotāji, kuri labprātāk būtu izvēlējušies kādu no diviem pārējiem kandidātiem, vēsta TV3 Ziņas.

Šopēcpusdien daudzi Rīgas ielās sastaptie vēl nemaz nezināja, ka Latvijā ir ievēlēts jauns valsts vadītājs, taču vairums uzrunāto atzina, ka nav vīlušies par Saeimas balsojumu. Iedzīvotāji izceļ Edgara Rinkēviča lielo pieredzi politikā un uzskata, ka tā lieti noderēs arī prezidenta amatā.

Elvīra Medniece

“Man patīk viņš kā cilvēks. Ar raksturu. Godīgs. Un šodien man vīram dzimšanas diena, man ir tādi svētki!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Starptautiskā mērogā nav cita cilvēka Latvijā, ar tādu autoritāti, kurš ir strādājis. Iekšpolitikā skatīsimies, lai arī viņam veicas,” teica Edvīns Mednieks.

“Pirmkārt, mēs priecājamies, ka viņš ir uzvarējis. Gājām ikdienas pastaigā un gadījāmies šeit, un uzskatu, ka viņš būs labs prezidents un lieliski pārstāvēs mūsu valsti,” sacīja Annija.

“Īstā izvēle, īstajā laikā ar pieredzi politikā. Absolūti atbalstam,” teica Sandis.

Protams, ka vienprātības iedzīvotāju vidū gan nav. Citi uzskatīja, ka Uldis Pīlēns būtu bijis enerģiskāks prezidents, bet Elīna Pinto ar savu starptautisko pieredzi būtu spējusi piedāvāt gluži citu pieeju.

“Vēl nezinu, kas ir ievēlēts. [TV3 Ziņas]: Es pateikšu – Edgars Rinkēvičs. Tā, nekas jau nemainīsies. Pilnīgi nekas, tās ir manas domas. Es gribēju, lai tā sieviete Elīna Pinto ir, jo viņa tomēr Eiropā strādāja,” spriež Eva.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nezinu, man labāk patika tā viena kandidāte sieviete, viņa labāk patika. Viņai starptautiska pieredze ir, kaut ko jaunu piedāvāja Latvijai,” arī Georgijs piekrīt.

“Man tā grūti pateikt, vai būs labs prezidents. Es labāk balsotu par Pīlēnu. Viņš tāds enerģiskāks,” uzskata Aina.

Tikmēr daudzi jaunieši atzina, ka nemaz nav zinājuši, ka nupat Saeimā notikušas prezidenta vēlēšanas.

“Mēs neinteresējamies par politiku. Esam tikai skolnieki. Mēs par politiku domājam tikai sociālajās zinībās,” atzīst Danils un Rolands.

Jaunatne gan pauda uzskatu, ka Edgaram Rinkēvičam jaunajā amatā viss izdosies.

“Izvēle gan jau bija loģiska izdarīta. Tā kā gan jau būs ok. Es pilnīgi atbalstu. Dosim iespēju. Lai viņš parāda, ko spēj,” vēlēja Rūdis un Ričards.

Savukārt, taujājot, vai iedzīvotājus uztrauc tas, ka līdz ar jauna prezidenta ievēlēšanu izmaiņas var notikt arī valdības sastāvā, vairums atzina, ka politikai tik daudz neseko, lai par to varētu izteikties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm