tv3.lv

EK apstiprinājusi 51 miljona eiro Latvijas atbalsta programmu uzņēmējiem Covid‑19 krīzē

Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi Latvijas atbalsta programmu uzņēmējiem Covid-19 krīzē, kuras budžets ir aptuveni 51 miljons eiro, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs Kaspars Kreics.

2020. gada 4. augustā 18:07

Kā norāda EK pārstāvniecības preses sekretārs, ka Latvijas finansētā programma paredzēta tādu uzņēmumu atbalstam, kuri nodarbojas ar preču un pakalpojumu eksportu Covid-19 uzliesmojuma kontekstā. Programma tika apstiprināta saskaņā ar pagaidu regulējumu valsts atbalsta pasākumiem. Ar publisko atbalstu, kurš tiks piešķirts tiešo dotāciju veidā, tiks segti līdz pat 25% no obligātajām sociālās apdrošināšanas iemaksām, ko veic saņēmēji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Programma būs pieejama visu nozaru uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar eksportu, taču ir daži Latvijas noteikti izņēmumi, piemēram, uzņēmumi, kas darbojas šādās jomās – primārā lauksaimnieciskā ražošana, lauksaimniecības produktu apstrāde un tirgvedība, zvejniecības un akvakultūras nozare, kā arī finanšu nozare, norāda Kreics.

Programmas mērķis ir nodrošināt pašreizējās krīzes skarto uzņēmumu apgrozāmo līdzekļu vajadzības un palīdzēt tiem turpināt savu darbību, sākt investēt un saglabāt darbavietas pandēmijas laikā un pēc tam.

Komisija konstatēja, ka Latvijas programma atbilst Eiropas Savienības (ES) pagaidu regulējuma nosacījumiem. Konkrēti, atbalsts uz vienu uzņēmumu nepārsniegs 800 000 eiro, kā noteikts pagaidu regulējumā. Komisija secināja, ka šis pasākums ir nepieciešams, piemērots un samērīgs, lai novērstu nopietnus traucējumus dalībvalsts ekonomikā.

LETA jau vēstīja, ka valdībā 14.jūlijā atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu, kas paredz, ka valsts subsidēs Covid-19 krīzē cietušo eksportējošo uzņēmumu strādājošo algas, tam veltot 51 miljonu eiro.

tbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta datiem, atbalstam kvalificējas 350 uzņēmumu.

Atbalsts tiks sniegts granta veidā, kas tiks piešķirts saimnieciskās darbības veicējam darba samaksas kompensēšanai Covid-19 krīzes seku pārvarēšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atbalsts tikts noteikts 25% apmērā no konkrētā uzņēmuma 2019.gada nomaksātajām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro saistītai personu grupai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm