tv3.lv

Dzintars vēlējies, lai Vējonis vada valsti tandēmā ar Levitu

Vēl pāris stundas pirms pēdējā balsojuma par prezidentu Nacionālā apvienība bija gatava atbalstīt Raimondu Vējoni. Tomēr frakcijas sēdē pēkšņi izšķīrās to nedarīt. Savas domas pēdējā brīdī mainīja arī pats kandidāts Egils Levits. ZZS frakcijas deputātiem viņš solīja noņemt savu kandidatūru, ja būs pēdējā balsojumā izbalsots, tas nenotika.

2015. gada 7. jūnijā 22:00

Pirms vēlēšanām nacionālu vadītājs Raivis Dzintars no Saeimas tribīnes paziņoja, ka deputātu pienākums ir balsot par kādu no palikušajiem kandidātiem. Arī pēc pirmajiem trim balsojumiem Nacionālā apvienība izplatīja elektronisku paziņojumu Twitter kontā, no kura izrietēja, ka balsos par Vējoni, ja viņš būs palicis pēdējais kandidāts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Balsot pret visiem kandidātiem, cerot uz nākamo kārtu, šoreiz nozīmētu spēlēt krievu ruleti. Tā būtu paļaušanās uz nejaušību. Katrs šodienas balsojums ir jāuztver ar maksimālu atbildību.

Arī frakcijas deputāti jau bija noskaņojušies atbalstīt ZZS un Vienotības kandidātu, saprotot, ka Levitu neievēlēs. Pēc ceturtā balsojuma Vējonim pieplusojās 13 balsis. Nacionāļi sanāca uz apspriedi un no tvitera pazuda ieraksts, ka partija pēdējā balsojumā atbalstīs vēlēšanu uzvarētāju. Nekā personīga rīcībā esošās ziņas liecina, ka daži partijas spices cilvēki centušies pierunāt Egilu Levitu atteikties no tālākas kandidēšanas, lai partija varētu ar godu iziet no situācijas un balsot par Vējoni. Tomēr Levits saglabājis kandidatūru. Partija to arī uzrādīja kā iemeslu lēmumam balsot pret Vējoni.

Raivis Dzintars

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Visās sanāksmēs ar koalīcijas partneriem Nacionālā apvienība ir skaidri teikusi – ka mēs atbalstīsim Levita kungu tiktāl, ciktāl viņš būs gatavs pats, cik tas būs iespējams un cik viņš būs gatavs pats kandidēt. Es šādu paziņojumu neesmu izplatījis un atdzīšos, ka man tas ir arī tas bija nepatīkams pārsteigums, ka kāds, kurš pārvalda šo kontu, ir šādu paziņojumu ielicis.

Savas sanāksmes dēļ Nacionālā apvienība neieradās arī uz iecerēto koalīcijas apspriedi, kurai bija rezervēta Viesu zāle. Pirms pēdējā balsojuma notika vēl divas sanāksmes šaurā lokā. Kandidāts Vējonis aizgāja apspriesties ar kolēģi valdībā ekonomikas ministri no partijas Ventspilij un Latvijai Ozolu.

Savukārt Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs pavadīja ilgāku laiku kabinetā kopā ar partijas priekšsēdētāju Nilu Ušakovu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā noskaidrojās nākamajā dienā, jau, kad bija nojauta, ka par prezidentu kļūs Vējonis, nevis Levits, Nacionālās apvienības vadītājs Raivis Dzintars vēlējies ar Vējoni sarunāt tā, ka valstī valda gan Vējonis, gan Levits. Vējonis – valstī kopumā, bet Levits atbildētu par stratēģiskās attīstības jautājumiem kā prezidenta Stratēģisko jautājumu attīstības komisijas vadītājs.

Raivis Dzintars

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ir bijusi tāda saruna, es neliegšos, ka arī man ir bijušas sarunas ar Vējoņa kungu un mēs esam vērtējuši iespēju viņu atbalstīt. Uu tie jautājumi, kas interesējuši Nacionālo apvienību, ir nacionāli konservatīvi ideoloģiska rakstura jautājumi. Mūsuprāt, arī izskatot variantu, ka Levita kungs netiek ievēlēts, gluži vienkārši tāpēc, ka viņam trūkst Saeimā atabalsta, bet mēs redzam, ka ir ļoti liels atbalsts sabiedrībā, tas, ko es redzētu, kas būtu optimāli, ka viņi strādātu tandēmā un Levita kungs varētu strādāt komandā ar Vējoņa kungu. Nu darīt to, kas faktiski ir Levita kunga stiprās puses – stratēģiskās attīstības un vīzijas formulēšana. Tā kā tas, ka mēs labprāt redzētu šādu sadarbības modeli, to es biju paudis Vējoņa kungam.

 

 

Levits sarunā ar Nekā personīga teica, ka vēl neesot izlēmis, vai piekrist Vējoņa iecerei viņu likt par Satversmes pārveidotāju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm