tv3.lv

Dundagā politiskās kaislības neatpaliek no nesen Rīgā piedzīvotajām; vienoties par jaunu mēru nespēj

2021. gada 5. februārī 22:00

Dundagas domē politiskās kaislības neatpaliek no vēl nesen galvaspilsētā piedzīvotajām, no amatiem atkāpjoties mēram un viņa vietniekam, dome palikusi bez vadības, bet par jaunu kandidātu mēra amatam domnieki nespēj vienoties, vēsta TV3 ziņas.

Pie jauna priekšsēdētāja Dundagas domes deputāti mēģinājuši tikt jau četras sēdes pēc kārtas, taču neveiksmīgi. No partijas, kurai domē ir vairākums, neviens šo amatu vairs uzņemties negrib, taču atbalstīt mazākuma virzīto kandidātu viņi arī nav gatavi.

“Neatbalstījām ne jau tāpēc, ka mēs neatbalstītu konkrēto cilvēku vai deputātu, bet mēs neatbalstījām to, ka ir vajadzīgs tādai mazai domei un pašvaldībai kā Dundaga,” pauda bijušais Dundagas domes priekšsēdētājs Aldis Felts (“Mūsu cilvēkiem”).

Lasi vēl: No amata atkāpjas Dundagas novada domes priekšsēdētājs un viņa vietnieks

Partija uzskata, ka šis amats ir lieks birokrātisks slogs, kas ir likuma uzlikta prasība un visas pamatfunkcijas spēj nodrošināt arī izpilddirektors. Atkāpšanos veicinājusi arī virkne citu apstākļu, tostarp priekšvēlēšanu laiks, pandēmija un gaidāmā reforma. “Šie ir divi tie apstākļi, kuru dēļ, manuprāt, pašvaldība strādā tādā kā inerces režīmā vai nu gaidot, kad tas beigsies, vai nu gaidot, kad kaut kas sāksies. Man personīgi bija grūti atrast iedvesmu iet uz darbu, saņemt atalgojumu par darbu, kurš nav tā atalgojuma cienīgs,” turpināja Felts.

Visi pieci partijas “Mūsu cilvēkiem” deputāti ir apsvēruši domu nolikt mandātus, taču vismaz pagaidām to nedarīs, jo uzskata, ka tas situāciju tikai vēl vairāk sarežģītu. Tikmēr opozīciju kolēģu pēkšņā nostāja pārsteidz un, viņuprāt, ilgstoši atļauties strādāt bez vadītāja dome nevarot.

“Ja cilvēkam beidzas motivācija, tad mana pārliecība ir, ka viņš dod iespēju kādam vairāk motivētam. Tas nenozīmē, ka, ja cilvēkam beidzas motivācija, tad tā beidzas visiem novada iedzīvotājiem,” strikta bija Dundagas domes deputāte Andra Grīvāne (“Strādāsim kopā”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai nodrošinātu pašvaldības pamatfunkcijas, tostarp izmaksātu darbiniekiem algas, deputāti šorīt ārkārtas sēdē pilsētas izpilddirektorei deleģēja tiesības pārstāvēt domi tiesā, valsts kasē un kredītiestādēs.

Iedzīvotāju domas dalās – vieni par deputātu kašķiem sevišķi neinteresējas, bet otri radušos situāciju sauc par bezatbildību.

“Kas notiktu tad, ja kāds no mums nedarītu tiešos darba pienākumus? Viņi ir ievēlēti, tas ir viņu pienākums – vadīt un atbildēt par savu darbību,” pauda iedzīvotāja Ruta.

“Es domāju, tur kaut kādas iekšējās nesaskaņas. Tur viņi viens ar otru nevar saprasties – neklausa viens otru, katrs grib pa savam darīt,” sprieda iedzīvotāja Aelita.

“Kāds bardaks te ir bijis – es rakstīju jums, Dundaga, tā ir valsts valstī,” sašutis Jānis.

Pagaidām nav skaidrs, vai izdosies vienoties par jaunu mēru, ņemot vērā, ka vairākums tādu negrib izraudzīties. Saskaņā ar likumu dome bez priekšsēdētāja var strādāt divus mēnešus un šajā gadījumā termiņš ir 28.marts. Ja jauna vadītāja nebūs, pašvaldības uzraugošā ministrija būs tiesīga domi atlaist.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs esam vēlēti deputāti, aiz kuriem stāv cilvēki, kuri mums ir uzticējušies un devuši mandātu. Administratīvi teritoriālā reforma, kā rezultātā Dundagas novads beidz pastāvēt, es nedomāju, ka šādā veidā beigt novada pastāvēšanu ar domes atlaišanu būtu veids, kā mēs gribētu ieiet vēsturē,” pauda Dundagas domes deputāte Andra Grīvāne (“Strādāsim kopā”).

Ārkārtas vēlēšanas gan pašvaldībai, visticamāk, nedraud, jo līdz vēlēšanām marta beigās palikuši vien pāris mēneši. Saskaņā ar likumu, ja līdz kārtējām vēlēšanām ir mazāk par deviņiem mēnešiem, pašvaldību atlikušo laiku vada pagaidu administrācija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm