tv3.lv

”Delna” kā bīstamus novērtējusi Ādamsonu un Šleseru

Kā ”bīstamus” organizācija “Delna” novērtējusi divus deputātu kandidātus – ”Saskaņas centra” pārstāvi Jānis Ādamsons un ”Vienoti Latvijai” priekšsēdētāju Aināru Šleseru.

2014. gada 15. septembrī 13:37

J. Ādamsons bez pietiekamiem pierādījumiem ir apvainojis amatpersonas noziegumos un izdevis nelikumīgu aizliegumu saņemt informāciju. Viņa ”kontā” ir arī autoavārijas izraisīšana dzērumā. Savukārt A. Šlesers savu reputācija aptraipījis ”Lemberga stipendiātu” lietā, tāpat ir sākts apjomīgs kriminālprocess par viņa slēptu ietekmi vairākos uzņēmumos, kā arī citās, norāda “Delna”. Pilns saraksts ar deputātu kandidātiem, kas nonākuši “Delna” redzeslokā, ir pieejams šeit.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Iepazīstoties ar visu sarakstu līderu biogrāfiju, rodas apjausma, ka viena daļa kandidātu nejūt personīgās morāles robežas. Ir virkne kandidātu, kas ir nopietni aptraipījuši savu reputāciju – saņēmuši bargu sodu vai turpina tiesāties, bet tas nekavē viņus kandidēt vēlēšanās,” stāsta Gundars Jankovs, ”Delnas” direktors.

Visvairāk kandidātu piešķirti ”Delna” vērtējumi “zema” vai “vidēja riska” kategorijā, kas liecina par vairākkārtēju sliktas pārvaldības praksi un neētisku rīcību, kā arī iesaisti interešu konfliktos.

“Delna uzskata, ka šādu kandidātu nonākšana pie varas var graut uzticību valsts varai, kā arī politiķu godaprātam,” pauž G. Jankovs.

Savukārt uzņēmums ”Lursoft” ir secinājis, ka biznesā aktīvāki ir jaundibināto partiju kandidāti. Saeimas kandidāti, kuri politikā darbojas jau ilgāku laika periodu un pēdējos gados bijuši arī deputāta statusā, ir padomājuši par savas uzņēmējdarbības sakārtošanu, vairumā gadījumu uzņēmumu daļas pārrakstot uz savu radinieku vārdiem. “Lursoft” apkopotā informācija liecina, ka starp sarakstu līderiem ir arī maksātnespējīgu uzņēmumu īpašnieki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopumā ”Kandidatiuzdelnas.lv” ir apkopota informācija par desmit partiju sarakstu līderiem, kopā 256 kandidātiem jeb aptuveni 22% visu CVK reģistrēto kandidātu. Tā liecina, ka gandrīz pusei no 256 jeb 46% sarakstu līderu ir reputācijas problēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm