tv3.lv

12. Saeimas vēlēšanās durvis vērs rekordaugsts ārvalstu iecirkņu skaits

12.Saeimas vēlēšanas jau sestdien. Tām gatavojoties, šodien darbu sākuši vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā. Šoreiz vēlēšanās gaidāmi pāris jaunumi, piemēram, iespēja nodot balsi glabāšanā. Turklāt balsot varēs arī tie, kuriem nav pases, bet tikai personas apliecības. Cerot uz lielāku diasporas aktivitāti, durvis vērs arī rekordaugsts ārvalstu iecirkņu skaits.

2014. gada 29. septembrī 20:00

Šodien “dežūrrežīmā” darbu visā Latvijā sākuši vēlēšanu iecirkņi. Līdz vēlēšanu dienai lielākajā daļā no tiem nobalsot nevarēs, vien iepazīties ar partiju programmām un kandidātiem, kā arī pieteikties balsošanai atrašanās vietā. Centrālās vēlēšanu komisijas vadītājs uzsver, ka visi priekšdarbi veiksmīgai vēlēšanu norisei ir paveikti. CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars cer uz augstu pilsoņu aktivitāti un nemaz neskumtu, ja vēlēšanu dienā pie iecirkņiem veidotos nelielas rindas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vēlēšanās ir arī jauninājums – trešdien, ceturtdien un piektdien dažas stundas dienā atsevišķos iecirkņos būs iespējams nodot savu balsi glabāšanā. Ja līdz sestdienai vēlētājs būs pārdomājis, tad varēs atnākt uz iecirkni vēlreiz un savu izvēli mainīt.

Šajās Saeimas vēlēšanās ir arī citi jaunumi. Balsot varēs tie, kuriem nav pases, bet tikai ID kartes. Šie cilvēki nu jau nedēļu var saņemt īpašas vēlētāju apliecības. Līdz šim tādas izsniegtas mazāk nekā desmitajai daļai no tiem, kam tās būtu vajadzīgas. Tāpat Saeimas vēlēšanās durvis vērs līdz šim lielākais iecirkņu skaits ārvalstīs.

Jaunas balsošanas vietas atvērtas arī tur, kur līdz šim tādu nebija – Apvienotajos Arābu Emirātos, Čīlē, Indijā un Islandē. Lai ērti atrastu sev tuvāko iecirkni, izveidota interaktīvā karte “Kurbalsotārzemēs”. Tā kā Lielbritānijā iecirkņu skaits dubultots, Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis cer uz vietējās diasporas vēl lielāku aktivitāti.

Lielbritānijā dzīvojošo latviešu pārstāvji gan nedomā, ka no viņu vidus Saeimas vēlēšanās gaidāma ļoti augsta dalība. “Akmens tiek mests” politisko partiju dārziņā.

Pirmie ārvalstu iecirkņi, kas strādās pēc vietējā laika, durvis vērs Austrālijā, bet pēdējie darbu beigs ASV un Kanādā. Tikmēr Latvijā nobalsot varēs sestdien no pulksten 7 rītā līdz astoņiem vakarā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm