tv3.lv

CVK atsakās svītrot no vēlēšanu saraksta deputāta kandidātu, kurš mainījis domas

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atteikusies izslēgt no partiju apvienības “Par Alternatīvu” deputātu kandidātu saraksta pensionāru Ēriku Rozencveigu, kurš vēlējies atsaukt savu kandidatūru, jo esot vīlies politiskajā spēkā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

2018. gada 5. oktobrī 11:37

Rozencveigs “Par Alternatīvu” Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu sarakstā pieteikts ar 8.kārtas numuru. Viņš septembrī vērsies CVK ar lūgumu izslēgt viņu no kandidātu saraksta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Nedrīkstu zaudēt pašcieņu, piedaloties komandā, kurai nav pat priekšstata par Latvijas attīstībai nepieciešamo un kura atļaujās startēt TV pārraidē krekliņos ar svešvalsts prezidenta tēlu uz vēdera, kura visā nopietnībā pieprasa atjaunot Latvijā nāvessodu pēc vienlīmeņa tiesas sprieduma!? Citas programmatiskas nostādnes nav gadījies dzirdēt vai redzēt. Dīvaini, bet neesmu parakstījis nevienu no priekšvēlēšanu dokumentiem, tostarp arī 4000 – zīmju programmu,” tā savu prasību pamatojis Rozencveigs.

Tikmēr partiju apvienība “Par Alternatīvu” paskaidrojusi CVK, ka Rozencveigs ir piekritis kandidēt un jau sniedzis pirmās intervijas medijiem kā deputāta kandidāts no konkrētās partiju apvienības. Tā pauda viedokli, ka viņa iesniegums ir noraidāms.

Arī CVK konstatējusi, ka iesniegums ir noraidāms. Komisija paskaidroja, ka reģistrētie kandidātu saraksti nav atsaucami, un grozījumus tajos var izdarīt tikai CVK un ļoti konkrētos gadījumos, no kuriem neviens nav attiecināms šajā situācijā.

CVK atgādināja, ka, pieņemot lēmumu kandidēt vēlēšanās, personai jārēķinās ar to, ka pēc kandidātu saraksta reģistrēšanas tā savu kandidatūru atsaukt nevarēs. Tiesības savu kandidatūru atsaukt bija līdz attiecīgā kandidātu saraksta reģistrēšanai, kas notika 8.augustā.

Informācija CVK mājaslapā liecina, ka Rozencveigs ir pensionārs. 1973.gadā ieguvis fiziskās audzināšanas pasniedzēja-trenera specialitāti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm