Bordāns: Kariņš var turpināt darbu, bet jāpilda koalīcijas līgumā rakstītais

2021. gada 10. maijā 9:07

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) var turpināt darbu, taču ir jāpilda koalīcijas līgumā rakstītais par ministru portfeļu sadalījumu starp koalīcijas partijām, šādu nostāju intervijā TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līderis Jānis Bordāns.

Aprīlī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs nolēma mainīt partejisko piederību un pāriet no “KPV LV” uz Nacionālo apvienību (NA). Koalīcijas līgums paredz, ka šis ministra amats pienākas “KPV LV”, taču Vitenbergs to atbrīvot negrasās, viņa palikšanu amatā aizstāv NA un arī Kariņš nav uz to uzstājis, lai arī ministra nomaiņu prasa “KPV LV” un līdzīgu pozīciju atbalsta JKP.

Bordāns uzsvēra, ka starp valdības partijām ir noslēgts koalīcijas līgums, un Kariņam kā premjeram tagad jāgādā par tajā ierakstītā īstenošanu. Līgumā ir atrunātas arī ministru proporcijas, kuras var mainīt vienīgi ar premjera lēmumu un, ja piekrīt citas partijas. “Šī ir tā situācija. Ministru prezidentam nevajadzētu vilcināties šauru interešu un pašvaldību vēlēšanu dēļ, bet pildīt savu darba līgumu.”

“Mēs saredzam, ka principā Kariņa kungs var turpināt savu darbu, bet ir jāstrādā atbilstoši mūsu vienošanām, protams, jāuzrāda līdera dotības, kas ir nepieciešamas krīzes situācijās,” teica Bordāns, komentējot valdības pašreizējo stabilitāti.

Bordāns atzīmēja, ka atbilstoši koalīcijas līgumam ekonomikas ministra portfelis pienākas “KPV LV”, bet, ja koalīcijas vienošanās tiek pārskatīta, tad JKP piedāvās runāt arī par bijušā “KPV LV” līdera Ata Zakatistova atrašanos Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā.

Komentējot, cik ticama izskatās “KPV LV” aiziešana no valdības, Bordāns apgalvoja, ka viņam par to neesot viedokļa, taču ir iespējams, ka tās ir tikai spekulācijas.

Pēc Bordāna vārdiem, “aizbildināšanās ar pandēmiju”, lai nerisinātu šos attiecību jautājumus koalīcijā, no premjera puses esot nevietā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš arī aicināja premjeru nekritizēt Saeimu par tās valdības pozīcijai pretējiem lēmumiem, jo koalīcijas deputāti neesot nekāda balsošanas mašīna. Kā piemēru viņš minēja kritizēto lēmumu par atvērt āra terases, kas, Bordāna vērtējumā, ir izrādījies ļoti pareizs.

Vaicāts, vai Latvijā būtu jāievieš stingrāki Covid-19 ierobežojumi sekmīgākai cīņai pret Covid-19, Bordāns teica, ka šajā kontekstā ir jāskaidro “dažādu nozaru speciālistu” viedoklis un jāvēro situācija. Bordāna ieskatā, patlaban nevajadzētu atgriezties pie ārkārtas stāvokļa atjaunošanas un totālas karantīnas – tas mazinātu vēlmi vakcinēties pret Covid-19.

Kā ziņots, mediķi ir vērsušies pie Saeimas un valdības ar aicinājumu rīkoties, lai tiktu novērsts straujš saslimstības ar Covid-19 palielinājums Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm