Bijušais Krievijas vēstnieks: Saskaņā ar mūsu programmu Rīgai vajadzēja kļūt "krievu" 2009. gadā, Saeimai – 2010. gadā

2015. gada 10. martā 14:57

“Saskaņā ar programmu” Rīgā Krieviju pārstāvošajiem spēkiem bija jānonāk pie varas 2009. gadā, bet Saeimā – 2010. gadā, Krievijas radio Eho Moskvi neslēpj bijušais Krievijas vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs.

Bijušais Krievijas vēstnieks Latvijā Viktors Kaļužnijs:

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mums bija izveidota programma, ka 2009. gadā Rīgai jākļūst “krievu”, bet 2010. gadā – Saeimai. Tāda programma mums bija saistībā ar Latviju, un Rīgas programmu mēs izpildījām.
Bijušais Krievijas vēstnieks Latvijā arī atminas, kā tika nolemts “izsviest” Jāni Urbanoviču. “Jūsu vecās sejas jau ir apnikušas, vajag svaigu cilvēku!” V. Kaļužnijs atceras savu tā laika darbību, paužot prieku, ka N. Ušakovam izdevies sasniegt programmas mērķus.

V. Kaļužnijs Krievijas vēstnieka Latvijā amatu pameta 2008. gadā, savukārt 2009. gadā Nils Ušakovs no Saskaņas kļuva par Latvijas galvaspilsētas mēru, atceras bijušais Krievijas vēstnieks. Viņš uzskata, ka ar valstu divpusējām attiecībām ir jānodarbojas arī vēstniecībai, un pauž nožēlu, ka Saeima vēlēšanās tika “pazaudēta”.

“Jaunais vēstnieks vispār beidza ar to [Krievijas "programmas" īstenošanu – red.] nodarboties, Saeimu mēs zaudējām,” ar nožēlu pauž bijušais Krievijas vēstnieks.

Klausies, ko bijušais vēstnieks par Latviju runā Krievijas radio!

Jāpiebilst, ka partija Saskaņa neslēpj faktu, ka tai ir noslēgts sadarbības līgums ar Vladimira Putina pārstāvēto partiju Vienotā Krievija. Tikmēr Saskaņas līderi noliedz, ka Maskava piegādā šai partijai arī finansējumu.

Urbanovičs un Ušakovs noliedz Krievijas “programmas” īstenošanu Latvijā


“Galu galā tā ir apsūdzība, ka Krievija ir iejaukusies vai mēģinājusi iejaukties Latvijas iekšējās lietās. Ja tas tā ir, Krievijai jāatvainojas. Ja tas tā nav – tad viņiem vajadzētu Kaļužniju tiesāt. Tās ir absolūtas pļāpas,” komentē Saskaņas pārstāvis Jānis Urbanovičs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm