Bondaram apķīlāti bankas konti, spiests iztikt ar minimālo algu

Nopietnās finanšu grūtības nonācis viens no redzamākajiem Rīgas domes opozīcijas politiķiem – Mārtiņš Bondars. Tiesa apķīlājusi visus viņa īpašumus un bankas kontus, lai no viņa varētu piedzīt 15 miljonus eiro.

2018. gada 16. janvārī 19:01

Katru mēnesi deputātam ļauts saņemt vienīgi minimālo algu. Pēc Bondara teiktā, bez ģimenes atbalsta, viņš, visticamāk, būtu spiests Latviju pamest.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bargās sankcijas Bondaram piemērotas tiesvedībā, kas saistītas ar viņa savulaik vadīto un tagad bankrotējušo “Latvijas Krājbanku”. Bankas maksātnespējas administrators uzskatīja, ka Bondars un vēl seši bankas valdes locekļi noslēguši bankai neizdevīgus darījumus. Pērn vasarā to atzina arī Vidzemes priekšpilsētas tiesa, solidāri no visiem piedzenot 15 miljonus eiro.

Bondaram īpaši nepatīkams pavērsiens noticis rudenī, kad tiesa pret viņu piemērojusi prasības nodrošinājumu, apķīlājot viņam piederošo ģimenes māju Salacgrīvā, automašīnu, kā arī bankas kontu. Rezultātā Bondars mēnesī spiests iztikt ar minimālo algu, kas šogad pacelta līdz 430 eiro. Viss pārējais no 1000 eiro lielās Rīgas domes deputātu algas tiek ieturēts, lai kalpotu kā garantija 15 miljonus eiro lielās prasības izpildei.

Bondara ieskatā šāds lēmums ir nesamērīga vēršanas pret viņu. Politiķis pat apsvēris Latviju pamest.

“Visam, sākot ar kustamo un nekustamo mantu, ir piemērots apgrūtinājums. Tā nav forša situācija! Principā Latvijā šādus mērus, cik man saka, tiesas nepiemēro, īpaši aktīvā tiesvedībā. Lieta ir politiska, jo tur ir vesela virkne ar personām, kas ieinteresētas padarīt manu personīgo un profesionālo dzīvi ļoti sarežģītu. Esmu spiests pārtikt no minimālās algas, plus no tā, ko man spēj nodrošināt ģimene! Bez šī atbalsta es jau būtu pametis Latviju,” norāda Bondars.

Šāda situācija turpināsies vismaz līdz aprīlim, kad Bondara civilstrīdu ar “Krājbankas” maksātnespējas administratoru skatīs Rīgas apgabaltiesa. Tai būs būs jālemj, vai prasības nodrošinājumu paturēt spēkā. Kā zināms, nesen Bondars paziņoja par “Latvijas Reģionu apvienības” pamešanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm