tv3.lv

Bērziņš pošas uz Tallinu, kur viesosies Obama. Kas tur sagaidāms?

Galvenais jautājums, uz kuru uzsvaru tikšanās laikā ar ASV prezidentu Baraku Obamu liks Latvijas prezidents Andris Bērziņš, ir drošība, proti, ASV atbalsts NATO militārās klātbūtnes nodrošināšanai Baltijas reģionā.

2014. gada 2. septembrī 13:22

Gaidāmo ASV prezidenta Baraka Obamas un Baltijas valstu prezidentu tikšanos, kas notiks rīt, 3. septembrī, Latvijas prezidents Andris Bērziņš šodien, 2. septembrī, apsprieda ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un aizsardzības ministru Raimondu Vējoni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: LETA

Foto: LETA

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs:

Ceru, ka rīt arī no ASV prezidenta dzirdēsim ne tikai politiskus apliecinājumus, bet arī apliecinājumus ļoti praktiskām, ļoti nopietnām lietām, kas ir nepieciešamas Baltijas aizsardzībai.

Foto: LETA

Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:

Tas var notikt dažādos veidos. Tas ir gan pastiprināt NATO klātbūtni dažādās mācībās, kas notiek šajā reģionā, tie ir jautājumi par atsevišķu komandstruktūru izveidošanu reģionā, tie ir rotācijas kārtībā esoši gan ASV, gan citu NATO sabiedroto bruņotie spēki šeit reģionā.

Aprīlī uz pastāvīgām mācībām Latvijā ieradās 150 ASV gaisa desantnieki. Gan ārlietu, gan aizsardzības ministrs pauda viedokli, ka šiem militāristiem varētu pievienoties arī citu NATO valsti karavīri. Latvija cer uz ASV atbalstu šādai pozīcijai NATO samitā. Vienlaikus pašlaik netiekot apspriesta jaunu NATO bāzu izveide Baltijā. To, ka NATO palielinās klātbūtni Austrumeiropā, vakar apliecināja arī alianses ģenerālsekretārs Andress Fogs Rasmusens.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm