Atsevišķi deputāti bažījas par “raganu medībām”, prokremliski noskaņotajiem liedzot amatus

Saeima apņēmusies ieviest jaunu regulējumu, lai prokremliski noskaņotiem cilvēkiem aizliegtu strādāt valsts un pašvaldību iestādēs. Par šādu ieceri parakstījušies vairāk nekā 13 000 pilsoņu, un deputātu vairākums nolēmis kolektīvo iesniegumu padziļināti vērtēt. No Saeimas tribīnes gan izskanēja arī bažas par “raganu medību” sākšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Saeimas darba kārtībā nonācis kolektīvais iesniegums, lai panāktu aizliegumu kandidēt vēlēšanās un liegtu strādāt valsts un pašvaldību iestādēs cilvēkiem, kuri atbalsta Krievijas karu un Kremļa propagandu un neatzīst Krimas aneksiju.

Lemjot, vai iniciatīvu padziļināti izskatīt, vairums debatētāju pauda atbalstu iecerei.

Ieva Brante
Saeimas deputāte (“Apvienotais saraksts”)

“Es lepojos ar to, ka Rīgā ir nojaukts “okupeklis”. Un es lepošos vēl vairāk, ja mūsu valstī tādas personas, kas attiecināmas kā “homo putinus”, “homo sovieticus” vai “homo gulagus”, netiktu nekādā veidā klāt ne Saeimā, ne tai tuvumā, ne pašvaldībās.”

“Katrs prokremliski noskaņots un šādu politiku atbalstošs ierēdnis ir terorismu atbalstoša persona, tātad arī krimināli sodāma. Un es gribētu teikt, ka tādi cilvēki diemžēl ir arī pie mums gan Saeimā, gan pašvaldībā, gan Eiroparlamentā,” vērsa uzmanību Saeimas deputāts Andris Kulbergs (“Apvienotais saraksts”).

Aleksandrs Kiršteins
Saeimas deputāts (“Nacionālā apvienība”)

“Daudz smagāk un nopietnāk būtu bijis, ja dažam labam šā iebrukuma slavinātājam, Krievijas armijas slavinātājam, būtu noņemta pilsonība. Jo cilvēks var mierīgi braukt uz to valsti, ko viņš pielūdz, nav nekādu problēmu.”

Vienlaikus vairāki deputāti uzsvēra, ka vēl jātiek skaidrībā par kritērijiem, kā noteikt nelojalitāti valstij.

Andrejs Judins
Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs (“Jaunā Vienotība”)

“Man gribētos aicināt kolēģus, visus kolēģus, kas tiešām no sirds atbalsta šo ierosinājumu, pastrādāt vēl drusciņ un padomāt, kā praktiski to var izdarīt.”

“Skaidrs, ka šādas normas vajadzēja ieviest jau laikus, bet vismaz šobrīd ir jāmeklē ceļš, kā to izdarīt. Juridiski to būs pietiekami sarežģīti formulēt, bet ne neiespējami. Tas ir jāizdara, jo, ja veidosies sarežģītāka situācija mūsu valstī, mēs ļoti novērtēsim, ka no valsts un pašvaldības amatiem šīs prokrieviski noskaņotās personas ir turētas pa gabalu,” sacīja Saeimas deputāts Jānis Dombrava (“Nacionālā apvienība”).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Un atsevišķi deputāti jau pauda bažas, ka, ieviešot jauno regulējumu, varētu sākties “raganu medības”.

Ainārs Šlesers
LPV Saeimas frakcijas vadītājs

“Staļina laikā bija tā saucamās “troikas” – bez tiesas varēja cilvēku notiesāt, atzīt par vainīgu un piespriest nāvessodu. Tas nav pieļaujams. Mums jādara viss, lai Latvija varētu attīstīties kā daudznacionāla valsts. Ikvienam cilvēkam ir vieta zem Latvijas saules.”

“Iedzīvotāji negribēja jums dot iespēju un “zaļo” gaismu politiska instrumenta veidošanai. Šajā brīdī vismaz daļa deputātu, kas izgāja, runāja tieši par to, ka mēs, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai, veidosim politisku instrumentu cīņai ar konkurentiem,” sacīja “Stabilitātei!” Saeimas frakcijas vadītājs Aleksejs Rosļikovs.

“Pret” balsojot tikai astoņiem partijas “Stabilitātei!” deputātiem, ar pārliecinošu balsu vairākumu Saeima iniciatīvu nodeva turpmākai izskatīšanai vairākās parlamenta komisijās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm