tv3.lv

“Atkal nauda pazudīs melnajā caurumā!” Opozīcija nikna par “Rīgas satiksmes” lūgumu piešķirt vairāk nekā 14 miljonu dotāciju

“Jau atkal nauda pazudīs “melnajā caurumā”,” tā par uzņēmuma “Rīgas satiksme” lūgumu domei piešķirt vairāk nekā 14 miljonu dotāciju par šo un pērno gadu saka domes opozīcija.

2019. gada 3. oktobrī 19:01

“Rīgas satiksmē” skaidro, ka papildu nauda tiek prasīta tādēļ, ka iepriekšējās vadības laikā kļūdaini sarēķinātas izmaksas. Nauda izlietota, lai nodrošinātu atlaides un papildu braucienus svētku dienās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Rīgas satiksme” šogad no pašvaldības budžeta papildu dotācijā lūgs 2,5 miljonus eiro. Vēl 11,9 miljonus eiro uzņēmums plāno lūgt par 2018. gadu. Abas summas esot kompensācijas iztrūkstošā daļa, kas “Rīgas satiksmei” pienākoties saskaņā ar normatīvajiem aktiem. Tās ir kompensācijas par atlaižu nodrošināšanu, par svētku dienām, kad sabiedriskais transports nodrošināts bez maksas, kā arī šo summu veidojot starpība starp biļetes cenu un pašizmaksu un citi faktori.

Izrādās, iepriekšējā vadībā “Rīgas satiksme” nemākulīgi sarēķinājusi izmaksas.

“Vairāk ir tas, kādā veidā ir iepriekšējos gados budžets veidots. Tas ir “Satiksmei”, vienkārši… apzināti vai neapzināti piemērojis šo metodiku, nav prasījusi pārskatīt pašizmaksu. Pārvadātāja atbildība,” pauda “Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Rīgas domes opozīcija uzskata, ka šis ir kārtējais pierādījums, cik neefektīva bijusi “Rīgas satiksmes” uzraudzība un nepārskatāma darbība.

Jāpiemin, ka 2018. gadā “Rīgas satiksme” gada sākumā no pašvaldības saņēma 108,69 miljonus un budžeta grozījumos tika piešķirti vēl 22,5 miljoni, tādējādi kopumā 2018. gadā dotācija sasniedza vairāk nekā 130 miljonus eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm