tv3.lv

Arī šonedēļ Saeima varētu neatbalstīt priekšlikumu pārtraukt uzturēšanās atļauju izsniegšanu

Arī šonedēļ nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikums uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi varētu negūt Saeimas vairākuma atbalstu, jo vairākiem koalīcijas partneriem šajā jautājumā varētu būt brīvais balsojums.

2014. gada 17. septembrī 23:15

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijai būs brīvais balsojums par grozījumiem termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas noteikumos, šodien žurnālistiem norādīja frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Viņš uzsvēra, ka pirms īsa laika jautājums par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtību jau tika izdiskutēts. Pašreizējais piedāvājums nav balstīts uz faktiem, bet gan ir politisks solis, uzskata politiķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ZZS sagaida, ka Iekšlietu ministrija sniegs nepieciešamo informāciju par to, vai ir kādi Latvijai naidīgi cilvēki, kuri ir saistīti ar termiņuzturēšanās atļauju iegūšanu. Tādos gadījumos ir jāseko ļoti precīzai reakcijai, norādīja Brigmanis.

“Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns sacīja, ka arī “Vienotībai” varētu būt brīvais balsojums šajā jautājumā, taču gala lēmums tiks pieņemts rīt pirms Saeimas sēdes.

Kā ziņots, nacionālā apvienība atkārtoti iesniegusi Saeimai grozījumus Imigrācijas likumā, paredzot uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi.

Saeima pirms nedēļas jau noraidīja līdzīgu nacionālās apvienības iniciatīvu. Noraidītie grozījumi paredzēja pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi, ieguldījumiem kapitālsabiedrības pamatkapitālā vai arī saistībā ar pakārtotām saistībām ar Latvijas kredītiestādi.

Pēc šī likumprojekta noraidīšanas VL-TB/LNNK atkārtoti iesniedza grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu apdraudējuma novēršanas nolūkā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka 1.septembrī stājās spēkā Saeimas maijā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju. Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai nodotie grozījumi Imigrācijas likumā sākotnēji paredzēja šo darījumu slieksni noteikt 150 000 eiro apmērā. Parlamentārieši nolēma palielināt šo slieksni, kā arī vienojās atteikties no iepriekš paredzētās kvotu sistēmas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm