tv3.lv

Aptauja: gadu līdz Saeimas vēlēšanām mazāk nekā trešdaļa zina, par ko balsot

Mazāk nekā trešā daļa jeb 31% Latvijas pilsoņu zina, par kuru partiju vai politisko spēku balsotu, ja 14. Saeima būtu jāvēlē jau nākamajā dienā, liecina “Kantar TNS” aptaujas dati.

2021. gada 1. oktobrī 7:40

Tieši pēc gada – 1.oktobrī – paredzētas 14. Saeimas vēlēšanas. Cīņa par iekļūšanu tajā solās būt spraiga – vēlēšanas ietekmēs ne tikai pandēmijas pārvarēšana, bet arī apstāklis, ka uz vietām parlamentā pretendēs virkne jaunu partiju. “900 sekundes” skaidroja, cik daudzi gadu pirms vēlēšanām jau zina, par ko varētu balsot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mazāk nekā trešdaļa jeb 31% aptaujāto Latvijas pilsoņu ir norādījuši, ka zina, par kuru partiju vai politisko spēku balsotu, ja 14. Saeima būtu jāvēlē jau rīt.

No tiem, kuri zina, par kuru partiju vai politisko spēku balsotu, divas trešdaļas balsotu par to pašu politisko spēku, par kuru balsoja iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Nedaudz mazāk jeb 30% jau tagad zina, ka domas ir mainījuši un balsotu par kādu citu politisko spēku. 4% pilsoņu, kuri zina, par kuru partiju balsotu, iepriekšējās Saeimas vēlēšanās nepiedalījās, bet vēl 2% nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Tikmēr lielākā daļa jeb 40% aptaujāto nezina, par kuru partiju vai politisko spēku balsotu, ja 14. Saeima būtu jāvēlē jau rīt.

Vēl 15% aptaujāto pilsoņu ir norādījuši, ka 14. Saeimas vēlēšanās nepiedalītos, savukārt 14% pilsoņu nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

”Kantar” pētījumu veica, ar interneta starpniecību aptaujājot 800 iedzīvotāju Latvijā vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm