2021. gada pašvaldību vēlēšanās plāno pagarināt iecirkņu darba laiku iepriekšējās balsošanas dienās

Cerībā vairot vēlētāju aktivitāti nākamgad pašvaldību vēlēšanās plānots pagarināt iecirkņu darba laiku iepriekšējās balsošanas dienās. Tā piektdien nolēmuši Saeimas komisijas deputāti, pretēji Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) iebildumiem, kuras ieskatā šāda rīcība lieki sadārdzinās vēlēšanu norisi.

Jau sākusies gatavošanās nākamā gada jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kad tiks vēlētas jaunās domes, kuru skaits ir samazināts no 119 līdz 42. Lai vairotu iespēju piedalīties vēlēšanās, kopumā par sešām stundām plānots pagarināt iecirkņu darba laiku iepriekšējās balsošanas trīs dienās. Tā piektdien neklātienes sēdē nolēmis Saeimas komisijas deputātu vairākums.

Komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP) skaidro: “Ja mēs ejam tomēr uz lielākām pašvaldībām nākamajā gadā, ir jādod cilvēkiem iespējas plašāk iesaistīties šajā procesā.”

Pret to iebilst CVK, atgādinot, kāpēc savulaik tika nolemts vēlēšanas rīkot tikai vienu, nevis divas dienas.

“Šobrīd cilvēku mobilitāte un iespēja pārvietoties ir augstāka nekā starpkaru laikā ar zirgu pajūgiem. Līdz ar to vēlētāji var pagūt nobalsot vienā dienā,” norāda CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Iecirkņu darbs izmaksā 32 000 eiro stundā, tāpēc vēlēšanas kļūs dārgākas. Taču arī šis arguments nepārliecināja deputātus.

Saeimas deputāts Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) pauda: “Mēs ejam ļoti sliktā virzienā. Es gribētu teikt, ka demokrātija maksā. Es atvainojos, 32 000 par sekmīgi noritējušām vēlēšanām ar lielu līdzdalības pakāpi, nav diskusijas vērta vispār. Par to nebūtu vispār jārunā. Kas tā par diskusiju vispār?”

Par izmaiņām vēl būs jālemj Saeimas sēdē. Tikmēr jau ir pieņemts lēmums, ka nākamo pašvaldību vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no septiņiem rītā līdz astoņiem vakarā. Līdz šim tie strādāja līdz desmitiem. Izmaiņas pieņemtas, jo divās vakara stundās vēlētāju aktivitāte bijusi zema. Turklāt tas arī ļaus ātrāk sākt skaitīt balsis.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm