tv3.lv

Policija Rātslaukumā aiztur vairākas personas, tostarp Ždanoku

Piektdienas pēcpusdienā policija Rātslaukumā aizturējusi septiņas personas, tai skaitā Eiropas Parlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku (“Latvijas Krievu savienība”), kura tiek vesta uz policijas iecirkni, novēroja TV3 Ziņas.

Par spīti aizliegumam, šodien Rātslaukumā bija pulcējušies vairāki desmiti diezgan agresīvi noskaņotu Krievijas atbalstītāju. Pateicoties policijas operatīvai rīcībai, nesankcionētais mītiņš ātri vien izklīdināts, ir arī aizturētie, kuru vidū LKS līdere Tatjana Ždanoka, un vēl seši prokrieviski aktīvisti.

Policisti, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona, izvietojās Rātslaukumam piegulošajās ieliņās un, tuvojoties trijiem pēcpusdienā, ko Krievu savienība sākotnēji bija noteikusi kā pulcēšanās brīdi, pilnībā slēdza piekļuvi Rātslaukumam. Rātslaukuma Daugavas pusē un pie strēlnieku pieminekļa bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēki, prokrieviski noskaņotie aktīvisti.

Policijas aplēses uz plkst.15.40 Rātslaukuma apkārtnē ieradušās aptuveni 200 personas, daļa vienkārši interesenti.

Īpaši lielas negācijas LKS aicinātajos ļaudīs izsauca cilvēki, kuri pie Rātsnama bija ieradušies ar Latvijas un Ukrainas karogiem atbalstīt atbrīvošanos no okupācijas pieminekļa un paust atbalstu Ukrainai. Krievu savienības aicinātie ļaudis sauca viņus par fašitiem un nacistiem.

Vienlaikus tie cilvēki, kuri šeit bija ieradušies patriotisku sajūtu vadīti, norādīja, ka atnākuši, jo nav pieņemami, ka Latvijā dzīvo tik daudz Krievijai lojālu cilvēku, kuri atklāti slavina kara noziegumus Ukrainā un vēršas pret Latviju.

Artūrs
rīdzinieks

“Godīgi sakot, jau gadiem šis ir apnicis. Iepriekš es nebiju tik ļoti liels nacionālists kā pēdējā laikā, sevišķi, kad ir aktualizējies karš, sevišķi pēc tā, kas notika 9. maijā un 10. maijā, redzot, ka visi tie cilvēki nostājas pret latviešiem ne tikai par to, ka viņi ierodas pie “okupekļa” slavināt kaut kādus atbrīvotājus. Es uzskatīju, ka es vienkārši šeit nevaru neierasties, mēs esam latvieši.”

“Ļoti daudzu iemeslu dēļ, sākot ar vēsturi, kas bija un tagad… Lai Latvija ir Latvija, tas ir mūs pamats un mums nav vajadzīgi atgādinājumi, ka mūs okupēja,” uzskata rīdziniece Loreta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man nāk smiekli par tekstiem par integrāciju – nav iespējams integrēt kādu, kas to negrib darīt. Var aizvest kazu pie ūdens, bet nevar piespiest kazai dzert, piedodiet,” norādīja rīdziniece Inese.

“Šī ir mana pilsēta un es atbalstu Rīgas domes lēmumu nojaukt to stabu. Novēlu viņiem veiksmi. Es atbalstu Ukrainu tāpat kā gandrīz visi citi, man jautājums par agresoru – viņi izmirst, nodzeras un pazūd, viņu nav daudz – ar pacietību,” pauda rīdzinieks Indulis.

Plkst. 15.15 četras personas Rātslaukuma apkārtnē tika aizturētas, no kurām viena – par Georga lentes nēsāšanu publiskā vietā un trīs, tostarp Ždanoka, par nesankcionētu piketēšanu. Plkst. 15.35 tika aizturēta vēl viena persona par nesankcionētu piketēšanu, bet plkst. 15.55 – vēl divas personas, kas aizturētas par sīko huligānismu un militāras agresijas slavinošu simbolu izmantošana publiskā vietā.

Ždanoka pēcāk atbrīvota no policijas iecirkņa Gogoļa ielā. Izejot no tā, eiroparlamentārieti vairāki cilvēki sagaidīja ar ziediem.

Vēlāk policija aicināja klātesošos izklīst, pretējā gadījumā tikšot pielietots fizisks spēks. Cilvēki šim aicinājumam pakļāvās, tomēr turpināja uzturēties nedaudz tālāk no Rātslaukuma, līdz beidzot izklīda. Policija turpina darbu pastiprinātā režīmā un, kā iepriekš norādīja Valsts policijas priekšnieks, pret provokatoriem un agresorvalsts slavināšanu likumsargi izturēsies ar nulles toleranci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policija Rātslaukuma apkārtnē iepriekš bija izvietojusi plašus spēkus, un aicināja personas turp nedoties. Pieeja Rātslaukumā tika slēgta un netika atļauta nevienam, lai novērstu iespējamos riskus. Policija notikuma vietā rūpīgi sekoja līdzi notikumu attīstībai un bija gatava reaģēt atbilstoši situācijai.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka policisti, tostarp no Speciālo uzdevumu bataljona, izvietojušies Rātslaukumam pieguļošajās ieliņas. Tāpat likumsargi maskās izvietojušies Rātsnama augšējo stāvu telpās un vēro laukumu. Policija pilnīgi slēdza piekļuvi Rātslaukumam. Pie potenciālajiem mītiņotājiem bija ieradušies Rīgas domes LKS deputāti. Starp diskutētajiem izskan arī asāki toņi. Vēlāk policija lika visiem atnākušajiem izklīst.

Rīgas dome ir lēmusi par labu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai. LKS šodien, pretojoties šādai idejai, Rātslaukumā vēlējās rīkot piketu, taču to neatļāva. Partija sāka tiesāšanos pret aizliegumu rīkot protesta akciju, taču arī Administratīvā rajona tiesa lēma noraidīt LKS pieteikumu par Rīgas pašvaldības lēmumu, ar kuru LKS nav atļauts rīkot mītiņu Rātslaukumā.

Žurnalistikā kopš 2012. gada. Strādājot žurnalistikā un ziņojot no ‘’karstajiem punktiem’’ Ieva par savu misiju uzskata sniegt sabiedrībai pēc iespējas objektīvāku informāciju, aktualitātes piedzīvojot savām acīm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm