Saturs turpinās pēc reklāmas

Policija pabeidz rūdīta un mantkārīga donžuāna izmeklēšanu lietu; apkrāptas 14 sievietes

Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) pabeigusi izmeklēšanu lietā par 14 sieviešu apkrāpšanu, apliecina VP pārstāve Gita Gžibovska.

2019. gada 9. augustā 9:31

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka aizdomās turētais vīrietis vairāku gadu garumā mantkārīgā nolūkā no interneta portālos iepazītām jaunām sievietēm, izmantojot viņu uzticību, bija izkrāpis naudu. Cietušajām nodarīts morālais un materiālais kaitējums kopumā 163 000 eiro apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

2017. gadā policijā tika saņemts trīs sieviešu kolektīvs iesniegums par to, ka viena un tā pati persona no viņām ir izkrāpusi naudu. Cietušās ziņoja, ka vīrietis ar katru sievieti individuāli bija uzsācis saraksti interneta portālos.

Saņemot šo iesniegumu, VP ENAP likumsargi uzsāka resorisko pārbaudi. Tās laikā likumsargi noskaidroja arī citas sievietes, kuras minētā persona apkrāpusi. Kopumā policija ieguva informāciju par 14 sievietēm, kuras laika posmā no 2014. gada līdz 2018. gadam cietušas no šā vīrieša noziedzīgajām darbībām.

Saskatot vienādas noziegumu izdarīšanas pazīmes, ENAP likumsargi aizdomās turēto vīrieti aizturēja un pret viņu uzsākts kriminālprocess. Aizdomās turētais ir dzimis 1983. gadā un iepriekš sodīts par huligānismu.

Izmeklēšanā iegūta informācija liecina, ka vīrietis potenciālie upuri bija atradis dažādos iepazīšanās portālos. Ņemot vērā viņa patīkamo izskatu un uzmanības apliecinājumus ziedu un dažādu dāvanu veidā, vīrietis jau pēc dažām tikšanās reizēm prata iemantot jauno sieviešu uzticību un labvēlību. Taču pavisam drīz vien viņš sācis prasīt naudu, katru reizi izgudrojot atšķirīgus stāstus. Kādā gadījumā vīrietis teicis, ka grasās pirkt automašīnu un atradis neticami izdevīgu piedāvājumu, tāpēc viņam nepieciešams aizdevums. Citos – ka iesaistījies kriptovalūtu biznesā un sievietes savus ieguldījumus vēlāk saņemšot dubultā.

Vēl kādā gadījumā no sievietes ģimenes izkrāpta sevišķi liela summa – apmēram 70 000 eiro.

Krāpnieks stāstījis, ka plānojot ar viņu dibināt ģimeni un pirkt kopīgu īpašumu. Noticot ļaundara solījumiem, sievietes ģimene pārdeva māju un viņam iedeva prasīto naudu. Pēc naudas saņemšanas vīrietis vairs nebija ticies ar sievietēm un naudu neatdeva.

Jāpiemin, ka daudzos gadījumos vīrietis bija slēpis savu identitāti, nosaucot citu vārdu. Arī stāsti par viņa nodarbošanos un citas detaļas atšķīrušās. Vienlaikus vīrietis sarakstījies un ticies pat ar piecām sievietēm, rūpīgi slēpjot savu paralēlo dzīvi.

Vīrieša noziedzīgās darbības gandrīz visām sievietēm radīja lielas parādsaistības, jo viņas bija ņēmušas ātros kredītus un aizdevumus bankās.

Cietušajām tika nodarīts materiālais zaudējums un morālais kaitējums 163 000 eiro apmērā.

Šā gada 23. jūlijā VP ENAP likumsargi kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas (par krāpšanu) un pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas (par krāpšanu lielā apmērā) nodeva Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, tādējādi lietā pabeidzot izmeklēšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas