Policija likvidē metadona laboratoriju; izņemts daudz narkotisko vielu

Šī gada 31. oktobrī Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu lietā par 2020. gadā Krimuldas novadā atklāto un likvidēto metadona laboratoriju. Tur tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas, kuru kopējais svars bija 229,5 kilogrami.

2022. gada 11. novembrī 11:00

2020. gada 13. martā Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas amatpersonas uzsāka kriminālprocesu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, glabāšanu, pārvadāšanu un realizāciju organizētā grupā, par narkotisko vai psihotropo vielu izgatavošanai paredzēto iekārtu, ierīču, materiālu un vielu (prekursoru) neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu organizētā grupā, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai lielos apmēros organizētā grupā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumsargi 2020. gada 13. jūlijā, veicot procesuālās darbības kriminālprocesā, Krimuldas novadā konstatēja metadona laboratoriju. Kratīšanu laikā lauku mājā tika atrastas un izņemtas vielas metadona ražošanai – 49,2 kilogrami metadona, 56,8 kilogrami medatona starpprodukta un 123,5 kilogrami izometadona starpprodukts.

Kopējais izņemto narkotisko vielu svars bija 229,5 kilogrami un to vairumtirdzniecības cena nelegālajā tirgū 2020. gadā varēja pārsniegt 4 580 000 eiro.

Kratīšanu laikā tika izņemti arī prekursori – 135 kilogrami acetona, 23 kilogrami sālsskābes, 43,3 kilogrami ētera, 8,7 kilogrami sērskābes un 385 grami fenilacetona.

Tāpat izņemts arī laboratorijas aprīkojums – stikla laboratorijas trauki, stikla laboratorijas kolbas, šļūtenes, ventilators, piltuvveida dzirnavas, piltuves, papīra filtri, mērkrūzes, trauki, bļodas, elektriskie žāvētāji, termometri, elektroniskie svari, plastmasas trauki, vakuuma sūknis, metāla ražošanas ierīce – reaktors, metāla dzesētāji, kannas, mucas, cimdi, sejas maskas, metāla magnija skaidas.

Tāpat dienu iepriekš, 2020. gada 12. jūlijā, Krievijas Federācijas teritorijā, Maskavas apgabalā,  uz autoceļa M-9 “Baltija” tika aizturēts transportlīdzeklis, kurā atradās seši kilogrami metadona. Izmeklēšanā noskaidrots, ka šīs narkotikas tika izgatavotas iepriekš minētajā laboratorijā un vestas uz Krieviju tālākai realizācijai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēti organizētas noziedzīgas grupas dalībnieki – 1967., 1969., 1971., 1976. gadā dzimuši vīrieši un 1970. gadā dzimusi sieviete. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka divi no aizturētajiem jau agrāk ir tikuši saukti pie atbildības par līdzīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Likumsargi kriminālprocesā uzlika 13 arestus īpašumiem, kuru kopējā summa ir 721 000 eiro, un skaidras naudas līdzekļiem par kopējo summu 812,82 eiro un 1 008 ASV dolāri.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 31. oktobrī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm