Milzīgās PMLP rindas varētu samazināt, nosakot priekšrocības konkrētai cilvēku grupai

Elektroniskā identifikācijas karte Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 64 gadiem būs obligāta no šā gada 1. maija. Decembra izskaņā tika lēsts, ka vairāk nekā 500 000 cilvēku Latvijā nav derīgas elektroniskās ID kartes. Tas nozīmē, ka līdz maijam šiem cilvēkiem ID kartes būs jāizgatavo, taču tas nav nemaz tik vienkārši.

Ik pa laikam sociālajos tīklos cilvēki dalās pieredzē, cik ilgās rindās ir jāgaida uz dokumentu izgatavošanu. Kā sarunā ar TV3 raidījumu “900 sekundes” norāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze, tad rindu veidošanos ietekmējuši vairāki faktori – Covid-19 pandēmija, karš Ukrainā, 6% darbinieku samazinājums, kā arī cikliskums, proti, tas, ka dokumentu termiņi lielai daļai iedzīvotāju beidzas vienā laikā.

Roze norāda, ka, reaģējot uz šo situāciju, nozares ministrs nācis klajā ar rosinājumu šo obligātumu padarīt par plūstošu – eID karte joprojām būs obligāta, taču to atjaunot varēs tad, kad beigām tuvosies derīguma termiņš dokumentiem. Šie cilvēki pie jaunās ID kartes varēs tikt ātrāk, vismaz šāds risinājums piedāvāts diskusijās par plūsmas uzlabošanu.

Uz jautājumu, vai pie vainas varētu būt slikta plānošana, viņa atbild: “Jā, bet, ja mums ir jāsamazina cilvēku skaits… Iepriekšējā krīzes laikā mums bija plus 90 darbinieki, un šoreiz mums lika samazināt skaitu par 36 darbiniekiem. Jautājums ir, kā mēs to varam izdarīt, jo neviena cita mūsu funkcija nesamazinās.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm