tv3.lv

Plaude: NEPLP rīkojas nelietīgi un pretēji sabiedrības interesēm

2019. gada 3. aprīlī 19:52

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunais vadītājs Einārs Giels amatā iecelts pretlikumīgi, jo viņam nav sabiedriskā medija vadīšanai nepieciešamās pieredzes, tā uzskata premjera Krišjāņa Kariņa partija “Jaunā Vienotība” (JV), kura aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot jaunu konkursu uz LTV vadītāju amatiem. Mediju uzraugi gan to neplāno darīt.

Neapmierinātību ar jauniecelto vadību otrdien tiešajā ēterā pauda LTV raidījumu vadītājs Gundars Rēders, saceļot pamatīgu vētru sociālajos tīklos.

Trešdien pie sevis mediju uzraugošo padomi bija aicinājusi premjera partija. Pēc tikšanās JV paziņoja, ka Giels amatā iecelts pretlikumīgi. Proti, bijušajam zāļu ražotāja “Olainfarm” mārketinga tirgus datu analītiķim nav vajadzīgās piecu gadu pieredzes plašsaziņas līdzekļu vai uzņēmumu vadībā, kā to prasa likums.

NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere par atkārtota konkursa rīkošanu neko negrib ne dzirdēt. “Mēs skatījāmies uz valdes locekļu sastāvu kā uz komandu, un, mūsuprāt, šī ir viena no labākajām komandām kāda varēja būt. Ja kāds apstrīdēs tiesā mūsu lēmumu, tad, protams, tiesa to lems, šobrīd mēs neuzskatām, ka būtu pamats atkārtotam konkursam.”

Jau pēc tikšanās deputāts Andrejs Judins sociālajos tīklos uzsvēra, ka Ķezbere kā iemeslu tam, kāpēc neatbalstīja dziesmu svētku organizatores Eva Juhņēvičas kandidatūru LTV vadītāja amatā, minējusi, – “viņa ir sieviete, un tad viņa būtu augšā un divi vīrieši apakšā”. Sašutumu par šādu nostāju pauda Žurnālistu asociācija.

“NEPLP pārdzīvo nopietnu uzticības krīzi, bet, kā redzam, pat nepārdzīvo to. Šī viņu rīcība var izraisīt ļoti nopietnu uzticības krīzi arī sabiedriskos medijos, un attiecīgi – tas ir apdraudējums sabiedriskajai drošībai. Ļoti neatkarīga organizācija rīkojas ar sev doto uzticību, zināmā mērā nelietīgi un pretēji sabiedrības interesēm,” uzskata Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītāja Ivonna Plaude.

Asociācija esot apņēmības pilna izvērtēt, vai konkursa rezultātus nav iespējams apstrīdēt tiesā.

Tikmēr TV3 Ziņu aptaujātie dažādu frakciju deputāti uzsvēra, ka padome ir neatkarīga un šobrīd par tās atlaišanu nav pamata runāt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm