Pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, visticamāk, notiks parakstu vākšana par Vislatvijas referendumu

Saeimas opozīcija savākusi 35 deputātu parakstus, lai lūgtu Valsts prezidentu Egilu Levitu sākt parakstu vākšanu par plānotajām izmaiņām ārkārtas vēlēšanu regulējumā pašvaldības domes atlaišanas gadījumā, TV3 Ziņas informēja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputāts Viktors Valainis.

2019. gada 17. decembrī 13:53

“Saskaņas”, ZZS un pie frakcijām nepiederošie deputāti parakstījuši iesniegumu Valsts prezidentam apturēt likumu izsludināšanu uz diviem mēnešiem. Šajā laikā Centrālajai vēlēšanu komisijai būs jāorganizē parakstu vākšana. Ja šajā laika izdosies savākt aptuveni 155 tūkstošos vēlētāju parakstu, par izmaiņām būs jāorganizē referendums. Savukārt, ja parakstu neizdosies savākt, likuma izmaiņas tiks izsludinātas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norādīja Valainis, opozīcija ar parakstu vākšanu vēlas apturēt valdošās koalīcijas partiju mēģinājumu panākt, ka nākamo Rīgas domi ievēlēs uz ilgāku termiņu, nekā to likums paredz šobrīd, – pusotru gadu. Pēc Valaiņa domām, likuma izmaiņas koalīcija virza šauru partejisko interešu dēļ.

Jāatgādina, ka valdošās koalīcijas rosinātās izmaiņas likumos, kas steidzamības kārtā tiek skatītas Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijā, bet Saeimas plenārsēdes darba kārtībā būs šo ceturtdien, paredz iespēju pašvaldības domi ārkārtas vēlēšanās ievēlēt līdz pat sešiem gadiem.

CVK vadītāja Kristīne Bērziņa TV3 Ziņas informēja, ka parakstu vākšanas aptuvenās izmaksas ir miljons eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm