Pirmizrādi piedzīvos pilnmetrāžas leļļu animācijas filma “Lielais indriķis”

Latvijā tapusi pilnmetrāžas leļļu animācijas filma, kurai šodien pirmizrāde. “Lielais Indriķis” ir labestīgs stāsts par pīrāgu cīņu pret belašiem, čeburekiem un šašlikiem, taču atšķirībā no ārzemju filmām, te viss notiek bez vardarbības un neviens neiet bojā.

Studijā “Animācijas brigāde” izveidotas gandrīz 200 leļļu animācijas filmas, bet visus iepriekšējos gadus vienas darba garums bija vidēji desmit līdz divdesmit minūtes,  savukārt filma par “Lielo Indriķi”  ir 75 minūtes gara. Sižeta pamatā ir filmu studijas vadītāja un scenārija autora Māra Putniņa grāmata “Mežonīgie Pīrāgi un Lielais Indriķis”. Stāsts par patriotismu un mīlestību pret savu dzimteni, un galvenie varoņ ir ir dažādi ēdieni.

Pie filmas tapšanas strādāts vairāk nekā divus gadus, jo, lai nofilmētu vienu sekundi, animatoriem viena lelle jāpakustina 25 reizes. Kopumā ir izveidotas aptuveni 150 jaunas lelles un katrai lellei ir sava loma un savas kustības.

Piemēram, mākoņi iekrāsoti un zīmēti ar datoru. Filmas ieskaņošanā piedalījās daudzi pazīstami un tautā iemīļoti aktieri – Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Gundars Āboliņš, Zane Daudziņa, Dita Lūriņa-Egliena, un citi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm