tv3.lv

Pirmā betona grāmata Latvijā – disidenti no Krievijas atklāj dzejas izlasi

Šodien Žaņa Lipkes memoriālā izdevniecība “Valters Dakša” norisinājās grāmatu sērijas “Atdzejo brīvībai!” atklāšana un Linoras Goraļikas grāmatas “Akmens papīra lapu tur” prezentācija.

2018. gada 17. martā 16:07

“Šodien, kad dzīve Krievijā varas un trula pūļa centienu rezultātā virzās uz elles un apokalipses pusi (zīmīgi, ka autore bieži piemin nacistiskās Vācijas vēsturi – aut.), ne tikai noskaņas, bet arī konkrēti Goraļikas dzejas motīvi uztverami kā ļoti aktuāli, pat pareģojumi,” tā Dmitrijs Kuzmins, krievu dzejnieks, literatūrzinātnieks, tulkotājs, atdzejotājs, redaktors, žurnāla Vozduh izdevējs, literāro projektu organizators, kurš kopš 2014. gada dzīvo Latvijā, raksta grāmatas ievadā par Linoras Goraļikas dzeju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mūsdienu dzejas atdzejojumu sērija “Atdzejo brīvībai!” tiek aizsākta laikā, kad pasauli satricina Putina paziņojumi par jauniem kodolieročiem, starp 16. un 18. martu, leģionāru piemiņas dienu un Putina pārvēlēšanu.

Kā nākamās sērijā sagatavotas izdošanai Igora Pomeranceva un burjatu dzejnieka Amarsana Ulzitujeva grāmatas. Grāmatas atklāšanā un sērijas prezentācijā piedalās dzejnieki un politiskie emigranti no Krievijas Konstantīns Rubakhins un Roma Voroņežskis, grāmatas atdzejotāji Aivars Eipurs un Einārs Pelšs, Goraļikas dzeju lasīs Jeļena Glazova un Marija Luīze Meļķe.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm