“Pilnīgi skaidrs, ka nākotnē tas tiktu apbūvēts.” Cilvēkus aicina parakstīties, lai glābtu pieeju kāpu zonai Jūrmalā

Cilvēki aicināti parakstīties, lai glābtu pieejamību kāpu zonai Jūrmalā, Jaundubultos. Jūrmalas aizsardzības biedrība uzskata, ka tagad valstij piederošā zemes platība ir jāpārņem pašvaldības īpašumā. Pretējā gadījumā kāpu zonā taps ekskluzīvas mājas un daudzajiem jūrmalniekiem, un viesiem pieeja kāpu zonai tiks liegta.

Jūrmalas Aizsardzības biedrības pārstāvis un pašvaldības opozīcijas deputāts Uldis Kronblūms ved izrādīt kāpu teritoriju, kas jau ilgu laiku pieder Finanšu ministrijai. Ministrija tagad vēlas no kāpu teritorijas atbrīvoties, pēc noteikumiem pirmā roka pieder Jūrmalas domei.

“Šo nojumi, šo pussabrukušo ēku un tālāk esošo betona būvi iegādājās viens uzņēmums,” stāsta Kronblūms. Teritorijā atrodas nesen par aptuveni pusmiljonu eiro nopirkta pussabrukusī nojume. Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvim tas rada bažas, ka nezināmie uzņēmēji tādējādi vēlas iegūt tiesības uz apkārt esošo kāpu teritoriju. “Ir pilnīgi skaidrs, ka nākotnē tas tiktu apbūvēts,” viņš saka.

Ja tā var teikt, kāpu iegūšanas shēma izdosies tikai tad, ja pašvaldība zemi nepārņems savā īpašumā. “Nu tad 27. janvāra sēde, tad nu faktiski deputātiem būtu jāizšķiras par to, kā intereses viņi pārstāv. Vai privatizāciju intereses vai iedzīvotāju intereses.”

Neoficiāli zināms, ka Jūrmalas domes koalīcijas deputāti no “Saskaņas” un ZZS gatavojas balsot pret iedzīvotāju interesēm. “900 sekundes” vēlējās sazināties arī ar divām Zaļās partijas pārstāvēm Ievu Tarandu un Inesi Kārkliņu, taču komentāru dabas aizstāvju partijas deputātes atteica.

Jūrmalas Domes īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Brauere skaidro, ka kāpu zonas ieguvumi pilsētai nav vērtēti. Lemšana atstāta deputātu ziņā, kuri 27. janvāra balsojumā lēmumu pieņems visdrīzāk pavisam citu motīvu vadīti: “Tā ir standarta procedūra, lēmumu pārņemt vai nepārņemt lems Jūrmalas dome, tātad deputāti ar savu balsojumu.”

Jūrmalas domē piebilst – pat ja 27. datumā balsojumā zemes gabals netiks pārņemts pilsētas īpašumā un pat ja kādā gadījumā nonāks privātās rokās, jebkurā gadījumā tur ir aizliegts būvēt kādas lielas ēkas vai dzīvojamās mājas. Vienīgais, kas ir atļauts, būvēt soliņus un apgaismes stabus un neko vairāk.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis norāda, ka neviens uzņēmējs nepērk pussabrukušu nojumi par aptuveni 500 000 eiro, lai tai apkārt noliktu soliņus un parka laternas. Tāpēc cilvēki tiek aicināti ieiet “Manabalss.lv” un ar parakstu apliecināt savu vēlmi glābt kāpu zonu Jaundubultos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm