tv3.lv

Piensaimnieki iesūdzējuši tiesā bijušo iekšlietu ministru Jaundžeikaru

2019. gada 7. februārī 12:20

Pret bijušo iekšlietu ministru, bijušo Saeimas deputātu Dzintaru Jaundžeikaru tiesā vērsušies pieci Vidzemes piensaimnieki – četras zemnieku saimniecības un viena privātpersona, apsūdzot Jaundžeikara uzņēmumu ”Kalnbudes” naudas nesamaksāšanā par 2018. gadā piegādāto svaigpienu, kopsummā 110 255 eiro.

No izdalītajiem atsevišķajiem pieciem procesiem šorīt Vidzemes rajona Limbažu tiesa skatīja Siguldas novada Allažu pagasta zemnieku saimniecības ”Jaunveltiņi” prasību pret Jaundžeikaru par 29 000 eiro kā pamatsummas un nokavējumu procentu piedziņu.

Saimniecības vadītājs Aivars Krūmkalns līdzīgi kā pārējie sevi par cietušajiem uzskatošie piensaimnieki LNT Ziņām sacīja, ka Jaundžeikara nesamaksātās naudas dēļ tika radītas naudas plūsmas problēmas un apgrūtināta darbība.

Lai arī atbildētājs – ne bijušais iekšlietu ministrs, ne kāds viņa pārstāvis – šorīt nebija ieradies tiesā, un tiesai adresētajā lūgumā Dzintars Jaundžeikars, norādot uz savām veselības problēmām, aicināja lietas izskatīšanu atlikt, tomēr tiesnese to nedarīja, un process turpinājās bez atbildētāja klātbūtnes. Prasītājam bija iespēja izteikt savu lūgumu veikt kavējumu naudas pārrēķinu, kas tagad būtu lielāks kopš lietas iesniegšanas tiesā pērn novembrī.

Visos piecos gadījumos piensaimniekus pārstāv Lauku atbalsta dienesta jurists Sandris Briedis, kurš kā pierādījumus zemnieku interešu aizstāvībai norāda Jaundžeikara kunga parakstītos līgumus un pavadzīmes par svaigpiena saņemšanu. Uz iepriekšējiem aicinājumiem strīdu risināt ārpus tiesas Jaundžeikara uzņēmums ”Kalnabudes” neesot reaģējis.

Savukārt Sējas novada z/s ”Robežnieki” piensaimnieks Normunds Kalniņš, kurš no Jaundžeikara vēlas atgūt 29 000 eiro par piegādāto pienu un tiesas process notiek Valmierā, LNT Ziņām sacīja: ”Ir ļoti grūti saprast, kā persona, kas reiz bijis iekšlietu ministrs un arī deputāts Saeimā, un tādēļ būtu jānes augsti tiesiskuma izpratnes standarti, var šādi rīkoties. Ja es paņemtu veikalā piena paku un nesamaksātu, mani nosauktu par zagli, bet te bijušais iekšlietu ministrs saņēma no zemniekiem pienu, bet nesamaksāja viņiem vairāk nekā 110 000 eiro apmērā.”

Limbažu tiesa lēma, ka ”Jaunveltiņi” prasībā pret Jaundžeikaru spriedums gaidāms 22. februārī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm