Piekrastes ciemos un pilsētās svin Jūras svētkus

Lielākos un mazākos piekrastes ciemos, kā arī pilsētās sestdien plaši atzīmē Jūras svētkus. Tos izbauda kā vietējie, tā sabraukušie atpūtnieki. Turklāt laika apstākļi aktivitātēm bijuši kā radīti.

2018. gada 14. jūlijā 21:39

Ventas krastā – netālu no jūras vārtiem – esošajam piemineklim ir jau 80 gadu. Vēl Latvijas pirmās brīvvalsts laikā tā izveidi lielā mērā sekmēja vietējās ostas strādnieki. Šogad tas restaurēts. Tieši ar piemiņas brīdi tiem jūrniekiem un zvejniekiem, kuru kaps ir jūras dzelmē, Ventspilī sākās Jūras diena.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādā veidā godināti gan bojā gājušie, gan atgādināts, ka šī diena ir ne vien izpriecas, bet arī brīdis atcerēties, cik darbs jūrā var būt bīstams.

Arvīds Buks
Ventspils ostas kapteinis

Jūrniecība ir tāpat kā visas citas nozares, kur kādreiz notiek kādi nelaimes gadījumi, uz jūras – visbiežāk cilvēka faktora dēļ. Bet jūras dzīve ir romantiska, patīkama un tas nesabojās vēlmi iet jūrā. Tāda tā dzīve ir un ar to jāsamierinās.

Neatkarīgi no tā, kur šie svētki tiktu atzīmēti, no jūras tiek gaidīta Neptūna parādīšanās. Jau kopš antīkajiem laikiem viņa trejžuburim tiek piedēvēts maģisks spēks – sabangot vai, gluži otrādi, nomierināt jūru.

Laikam ritot, Jūras svētki, protams, ir mainījušies. Īstie zvejnieki tos nereti dēvē par izklaidi tiem, kas paši no smagās nodarbes maz ko saprot. Esot izklaide pilsētniekiem. Nav kā agrāk, kad sveikti ar puķēm. Daļēji – taisnība – populācijas saglabāšanas ietvaros būtiski tiek mazinātas nozvejas kvotas, mazinās arī šajā arodā iesaistīto skaits. No otras puses tiek teikts, ka svinības kļuvušas vērienīgākas.

Jūras svētku noskaņās diena pagājusi vairāk nekā 450 kilometrus garā piekrastes zonā no Liepājas līdz Ainažiem. Daudzviet svinības ar plašu koncertprogrammu turpināsies arī naktī.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm