tv3.lv

Vairāk nekā 100 cilvēku pie Saeimas protestē pret nākamā gada valsts budžetu

2020. gada 28. oktobrī 10:44

Vairāk nekā 100 cilvēku trešdien, 28.oktobrī, pie Saeimas protestēja pret nākamā gada valsts budžeta paketi, kurā paredzētas plašas izmaiņas Latvijas nodokļu sistēmā, vēsta TV3 ziņas.

Pie Saeimas ēkas pulcējas dažādu Saeimas opozīcijas partiju organizāciju pārstāvji, kuri protestē pret plāniem celt nodokļus mikrouzņēmumiem un autoriem, kā arī nodokļu ieņēmumu samazinājumu pašvaldībām. Ar tukšiem gleznu rāmjiem rokās protestos piedalās arī radošo profesiju pārstāvji, šādi aicinot deputātus ieraudzīt arī saturu, ne tikai rāmjus. Protestētāji tur rokās plakātus “Mēs neesam nezāles, kas jāiznīdē”, “Valdība ir toksiska”, “Laukos arī dzīvo cilvēki”.

Protestu rīko Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ietilpstošās Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Uzņēmēju padome. Savukārt otra ZZS ietilpstošā politiskā organizācija – Latvijas Zaļā partija (LZP) – aicināja šodien pie Saeimas pulcēties Latvijas pašvaldību atbalstam.

Koalīcijas politiķi akcentē, ka budžetā tiek samazināti darbaspēka nodokļi, bet visvairāk papildu nauda atvēlēta mediķu un skolotāju algu celšanai. No nākamā gada paredzēts celt arī minimālo algu – no 430 līdz 500 eiro. Savukārt opozīcija kritizē nodokļu sloga pieaugumu mazajiem uzņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kā arī faktu, ka pašvaldībām samazināsies nodokļu ieņēmumi. Covid krīze ieviesusi korekcijas arī budžetā, jo nākamgad tas veidots ar lielu deficītu – gandrīz četri procenti no iekšzemes kopprodukta.

Deputāti apņēmušies neaizrauties ar pārlieku garām debatēm, un budžets tikšot pieņemts dažu nedēļu laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm