tv3.lv

Pēc pārbūves Preses nama kvartāls būšot stilīgākā vieta Rīgā

2020. gada 16. jūlijā 15:12

Nākamajos gados Rīgas ainavā gaidāmas izmaiņas. Preses nama nolaistā teritorija tiks pārbūvēta par vienu no modernākajām vietām visā Baltijā. Lietuviešu un skandināvu bagātnieki šajā nekustamajā īpašumā plānojuši investēt 200 miljonus.

Projekta laikā augstceltni nenojauks. Tā paliks esošajā apjomā – 22 stāvi. Augstceltnei stiprinās konstrukcijas, mainīs fasādi, pārbūvēs par viesnīcu ar 300 numuriem. Kādreizējo avīžu un laikrakstu redakciju telpu izmēri esot piemēroti viesnīcas funkcijām. Inženieriem un būvniekiem gan nāksies lauzīt galvu par kanalizācijas mezgla izbūvi katrā istabā.

Taču jau tuvākajās nedēļās sāks pilnībā nojaukt milzīgo divstāvu tipogrāfiju. Tās vietā laikā līdz 2022. gadam Valdemāra ielas pusē uzbūvēs 11 stāvu augstu 25 000 m² elites klases biroja ēku.

“Tiek veidota arhitektūras novitātē, ka šī ēka būs kā tilts, kas balstīsies tikai uz dažām kolonnām. Mums teritorijā apakšā ir daudzi esošie pāļi. Mēs nevaram gandrīz atrast vietu, kur viņu nobalstīt. Tā būs ļoti interesanta un, es pat teiktu, unikāla ēka,” pauž ”Arhis Arhitekti” arhitekts Raimonds Saulītis.

“Šobrīd biroju īres tirgū Rīgā ir problēmas, mājas paliek pustukšas. Taču pēc diviem gadiem, kad ēku uzcelsim, būs jau labāka situācija. Esam pārliecināti – Preses nama kvartālam būs pieprasījums. Tas līmenis apmierinās pat prasīgākas pasaules līmeņa kompānijas,” pārliecināts ir ”PN Project” pārstāvis Ģiedrus Bernots.

Tipogrāfijas vietā taps arī piecstāvu daudzfunkcionāls centrs ar tirdzniecības platībām, ēdināšanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu teju tūkstošs vietām, bet virs tā uz jumta – futbola un basketbola laukumi.

“Zinot pagātni, kas Latvijai ir traģiska ar jumta iebrukšanu, mūsu projektam mēs piesaistīsim Eiropas labākos inženierus. Visas būvkonstrukcijas būs drošas. Risinājumam piemēru ņemam no Nīderlandes, kurā arī ir sporta laukumi uz ēku jumtiem. Nebūs nekādu šaubu par šo konstrukciju drošumu,” uzsver Ģiedrus Bernots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Visa Preses nama kompleksa pārbūve/rekonstrukcija izmaksās 200 miljonus eiro. Tā būšot viena no lielākajām investīcijām visā Baltijā nekustamo īpašumu nozarē.

Preses nams būvēts laikā no 1973. līdz 1978. gadam kā specializēts komplekss laikrakstu un žurnālu redakciju izvietošanai ar jaudīgu tipogrāfiju. Deviņdesmitajos gados Preses namu privatizēja.

Žurnālisti pameta ēku divtūkstošo gadu sākumā. Par to liecina pie sienām atstātie kalendāri kā laika kapsula. Vietām uz grīdām vēl mētājas Preses namā pēdējie izdotie laikrakstu numuri. Tipogrāfija darbu beidza ap 2009. gadu. Uz brīdi te bija mēbeļu veikals un kartinga halle. Iekštelpās pabijuši arī demolētāji. No plašā vestibila sienām pazudušās arī marmoram līdzīgās plāksnes.

Preses nama kvartāla tagadējais īpašnieks, SIA “PN Project”, kuru pārvalda Lietuvas privātā kapitāla sabiedrība, iegādājās Preses nama kompleksu no Latvijas Kuģniecības par 16 miljoniem eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm