Pēc divu mēnešu samazinājuma Covid‑19 gadījumu skaits pieaudzis par 35,1%

Pēc divu mēnešu Covid-19 gadījumu pakāpeniska samazinājuma pagājušajā nedēļā – no 21. novembra līdz 27. novembrim – Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 35,1%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotā informācija.

2022. gada 28. novembrī 18:30

Vidēji nedēļā fiksēti 3124 gadījumi jeb 446 gadījumi dienā, par 17,7% pieauga arī testu skaits. Vērtējot datus par iepriekšējo nedēļu stacionāros, par 4,6% kopā pieaudzis Covid-19 pacientu skaits, stacionāros atrodas divi pacienti ar smagu Covid-19 slimības gaitu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunatklāto gadījumu skaita pieaugums iepriekšējā nedēļā bija vecuma grupās 0-9 gadi un 30-49 gadi. Kurzemē, Latgalē un Rīgā saslimstība bija augstāka nekā vidēji Latvijā, bet saslimstība ar Covid-19 Latvijā joprojām ir zem Eiropas Savienības vidējā radītāja.

Kopš šajā sezonā uzsāktā gripas monitoringa Latvijā līdz šim laboratoriski apstiprināti 13 gripas gadījumi un ģimenes ārstu prakses ziņojušas par 52 klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem. Gripas reģionāla un plaša izplatība jau konstatēta dažās Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomikas zonas valstīs: Albānija, Somija, Vācija, Kazahstāna, Moldovas Republika, Krievijas Federācija, Apvienota karaliste (Skotija), Ukraina, Francija.

Speciālisti aicina seniorus un cilvēkus ar hroniskām slimībām neatlikt vakcināciju pret sezonālo gripu un Covid-19.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm