tv3.lv

Pēc ASV noteiktajām sankcijām Lembergs atkāpies no amata Ventspils brīvostas valdē

Īstu zemestrīci izraisījis ASV valdības vakardienas paziņojums, ka pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu noteiktas sankcijas. Ierobežojumi noteikti arī pret vairākām organizācijām, ar ko Lembergs saistīts, tajā skaitā arī pret Ventspils brīvostu, kuras veiksmīga turpmākā darbība tagad ir zem jautājuma zīmes.

2019. gada 10. decembrī 19:23

Pats Lembergs sev ierastajā stilā amerikāņu darbības skaidro kā politiskas mahinācijas, ko pret viņu noorganizējuši iekšpolitiskie konkurenti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmdien, Starptautiskajā Pretkorucpijas dienā, ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs, pamatojoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, vērsa sankcijas pret vairākām personām Āzijā, Latīņamerikā un Eiropā. Tajās iekļāva arī Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Kā skaidro Savienoto Valstu institūcijā, korupcija ir grāvusi Latvijas ekonomiku gadiem ilgi, atņemot iedzīvotājiem līdzekļus valsts pakalpojumiem un ļaujot prettiesiskiem spēlētājiem kaitēt Latvijas un NATO drošībai. Lembergs kontrolējot struktūras ar politisko partiju un korumpētu politiķu palīdzību un izmanto tos savam personīgajam labumam.

Sankciju sarakstā iekļauts ne tikai pats Lembergs, bet arī četras organizācijas, kuras ASV ieskatā pieder Ventspils mēram vai ir viņa kontrolē, proti, Ventspils Attīstības aģentūra, Latvijas Tranzīta biznesa asociācija, Ventspils Attīstības aģentūra, bet galvenais – Ventspils brīvostas pārvalde.

Ārlietu ministrija brīdinājusi bankas – jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus šīm personām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām. Šodien Ventspils mērs preses konferencē paziņoja, ka notiekošais saistāms ar Latvijas politisko konkurenci: “Mani jau brīdināja. Viena žagata, viens zvirbulis, ka kaut kas līdzīgs tiek gatavots.”

Lembergs uzskata, ka valdības pārstāvji pārliecinājuši Savienotās Valstis viņu iekļaut sankciju sarakstā, jo citi mēģinājumi Latvijā ar viņu politiski izrēķināties, tai skaitā tiesās, cietuši neveiksmi. “Es esmu pateicīgs Bordānam, Kariņam un ASV valdībai, ka viņi, lai mani likvidētu nepielietoja ļoti precīzas raķešu iekārtas,” sacīja Lembergs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valdības koalīcijas pārstāvji gan aicinājuši nepārvērtēt savu ietekmi ASV. “Pirmkārt, neesmu ietekmējis vai piedalījies ASV lēmuma pieņemšanā par sankcijām pret pilsoni Lembergu. Otrkārt, neesmu piedalījies Ventspils domes velēšanās un tādēļ neuzskatu Lembergu par politisku sāncensi. Treškārt, ja galvā čivina Rīgas zvirbuļi, tad jārunā ar speciālistiem, nevis žurnālistiem,” pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

“Es esmu pārliecināts, ka visi lēmumi ir tapuši Savienotās Valstīs neatkarīgi no malas. Kāpēc šis saraksts tiek izmantots, tas jums būtu jāprasa Savienoto Valstu Finanšu ministrijai.”

Jau pēc savas preses konferences Lembergs paziņoja, ka atstājis amatu Ventspils brīvostas valdē. Ventspils brīvostas pārvaldnieks pastāstīja, ka patlaban ostā darbība notiek, algas pārvaldes darbiniekiem izmaksātas. Kuģi tiek un tiks apkalpoti, kamēr vien būs degviela.

Uz jautājumu, vai vairs vairs nevarēs iegādāties degvielu, Ventspils ostas pārvaldnieks Imants Sarmulis saka: “Mēs neko oficiālu no bankām neesam saņēmuši. Vai ir pieejami finanšu līdzekļi. Varētu teikt, ka nav tie tagad pieejami.”

Jāpiebilst, ka Ventspils ir otra lielākā Latvijā, tajā strādā vairāk nekā 2000 darbinieku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm