tv3.lv

Patriotisks ukraiņu pensionārs Pierīgā uz salas veido miniatūru Latviju

Sešus kilometrus no Rīgas, Salaspils novadā top miniatūra Latvija. Kāds pensionārs, ukrainis, jau vairākus gadus īsteno sapni – izveidot pašam savu valsti, nelielu Latvijas kopiju. Katrā no šīs mini Latvijas trijiem novadiem iecerēts uzcelt trīs mājas. Jau tapis parlaments un… Trojas zirgs.

2019. gada 8. decembrī 9:00

Sala Latvijas kontūrās – šāds skats paveras skatoties no drona kameras Rīgas pievārtē neālu no TEC 2 termoelektrostacijas. Šo objektu izveidojis pensionārs Nikolajs Kolotilo uz zemes, ko uz 50 gadiem nomā no Rīgas domes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sākotnēji viņam bija doma tur būvēt brīvdienu namiņus, tomēr uznāca ekonomiskā krīze un nu jau vairāk nekā desmit gadus viņš visu savu brīvo laiku un naudu iegulda mini Latvijā.

“Es nolēmu šajā piecu hektāru teritorijā izveidot Latvijas kontūru, skatoties no putna lidojuma. Katrā reģionā paredzētas trīs mājiņas sešu metru augstumā. Trīs, tāpēc, ka Brīvības piemineklim arī ir trīs zvaigznes. Te ir Latgale, tur būs Zemgale, Kurzeme un Vidzeme,” stāsta pensionārs un uzņēmējs.

Nikolajs Latvijā ieradies 1963. gadā no Ukrainas, visu mūžu strādājis celtniecības nozarē, bijis arī uzņēmuma direktors. Vecumdienās viņa aizraušanās ir miniatūras Latvija, kuru viņš veido no izmantotiem materiāliem, kas citiem vairs nav derīgi.

“Tas ir mans hobijs, pie manis brauc draugi un jautā vai es esmu muļķis, kāpēc tik daudz naudu šeit ieguldu. Gudrs cilvēks jau droši vien tā nedarītu. Bet kaut kas ir jādara, lai nesēdētu pie televizora vai dīvānā nelamātu valdību,” saka Nikolajs.

Šobrīd miniatūrajā Latvijā pabeigta vien Latgale un daļēji Vidzeme, kurā novietots parlaments, Ādama un Ievas skulptūra, kā arī Trojas zirgs. Salai apkārt ir ūdens, kura galvenā ideja ir lai jaunieši paliktu Latvijā un nebrauktu prom.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“1990. gados, kad bija referenduma par atdalīšanos no Padomju Savienības es balsoju “par”, bet šobrīd esmu bez pilsonības. Tāpēc es novietoju Trojas zirgu. Man Latvija ir paradīzes stūrītis, es esmu patriots, es šeit esmu maksājis nodokļus un cenšos, lai pēc manis kaut kas paliktu,” saka Nikolajs.

Mini Latviju apskatīt Nikolajs nevienam neliedz, vienīgais, ko viņš vēlas, lai izturas ar cieņu pret viņa veikumu: “Vasarā problēma ir bērni, kas šeit nāk un visu sabojā. Trojas zirgam durvis salauza, logu izsita.”

Būvējot Latviju, Nikolajs nav aizmirsis arī par savām senču saknēm. Otrpus dīķim uzcelts namiņš, kas izkrāsots Ukrainas krāsās un tajā iekšā uzbūvēta ukraiņu krāsns. Dažus desmitus metrus tālāk atrodas Nikolaja lolots atpūtas komplekss, kurā savulaik viesojušās pat populāras Krievijas estrādes zvaigznes.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm