Pašvaldības arī turpmāk varēs drukāt savas avīzes un reklamēt vietvaras

Saeima šodien izskatīja jautājumu par pašvaldību informatīvo izdevumu nākotni. Priekšlikums, kas paredzēja likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijas nedibina un neizdod kā masu informācijas līdzekļus periodiskos izdevumus un interneta vietnes, tika noraidīts.

2017. gada 2. februārī 14:51

Šīs izmaiņas atbalstīja “Vienotības” un “Nacionālās apvienības” deputāti, daļa “Vienotības” un atsevišķi Latvijas Reģionu apvienības deputāti. Pret balsoja Zaļo un zemnieku savienības, “Saskaņas”, “No sirds Latvijai” un atsevišķi LRA deputāti. Balsojumā atturējās vairāki “Vienotības” deputāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Priekšlikuma virzītāji uzsvēra, ka tā mērķis nav vēršanās pret valsts vai pašvaldību pienākumu informēt sabiedrību, bet sakārtot mediju vidi, nodalot īstenotās sabiedrisko attiecību un informēšanas aktivitātes no mediju darbības.

Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji iepriekš izteica iebildumus pret šo izmaiņu veikšanu pašlaik, norādot, ka izmaiņas jāveic citādāk. Arī opozīcijas pārstāvji iepriekš norādīja, ka, lai veiktu šādas izmaiņas, ir jābūt skaidri noteiktām pašvaldību tiesībām publicēt izdevumus, kas paredzēti informācijas sniegšanai par iedzīvotājiem būtiskiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka par pašvaldību informatīviem izdevumiem trauksmi ceļ arī reģionālie mediji, akcentējot, ka šīs lapas nereti mēdz darboties kā neatkarīgi plašsaziņas līdzekļi, tādējādi kropļojot mediju tirgu. Pirms gada veiktie pētījumi liecina, ka gandrīz katra vietvara par saviem budžeta līdzekļiem jau gadiem drukā savas avīzes. Dažas iznāk pat vairākas reizes mēnesī, ar krāsainām bildēm, reportāžām un reklāmām.

Par Saeimas lēmumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm