Pašlaik aptuveni 350 000 iedzīvotāju ir bez ID kartes, atklāj PMLP

Pašlaik ir aptuveni 350 000 iedzīvotāju, kuriem ir tikai pase vai vispār nav derīga personu apliecinoša dokumenta, norādījusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšniece Maira Roze.

14. februārī 9:18

Intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” viņa norādīja, ka pārvalde darot daudz, sevišķi ņemot vērā iestādes kapacitāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa akcentēja, ka pārvalde turpina darbu, lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem saņemt dokumentus. Pašlaik gan ID kartes nav aptuveni 350 000 iedzīvotāju.

Vienlaikus viņa norādīja, ka pašlaik tiek strādāts pie tā, lai šādas rindas pēc dokumentiem neveidotos.

Piemēram, atsevišķas lietas noformēt attālināti, bet uz PMLP atnākt vien nofotografēties.

“Jau no 1. janvāra algas esam pacēluši,” teica Roze, skaidrojot, ka algas palielinātas aptuveni par 200 eiro darbiniekiem, kuri apkalpo klientus.

Saeima Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija pēc būtības konceptuāli atbalstīja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) priekšlikumu izmaiņām Personu apliecinošu dokumentu likumā, ar ko paredzēts atteikties no 1.maija kā datuma personas apliecības obligātai saņemšanai.

Reizē tiks saglabāta pieeja, ka ar laiku personas apliecība visiem iedzīvotājiem kļūs par obligāti nepieciešamu dokumentu. Piemēram, ja iedzīvotājam vēl nebūs personas apliecība, tad, beidzoties pases derīguma termiņam, būs pienākums izņemt vai nu tikai personas apliecību vai, ja vēlēsies, klāt arī pasi.

Pašlaik likumā noteikts, ka no 1. maija tikai personas apliecība būtu obligāts personu apliecinošs dokuments Latvijas pilsonim vai nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Savukārt pasi kā personas apliecinošu dokumentu varēs izmantot pēc izvēles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ZZS aicinājusi atteikties no 1. maija kā datuma personas apliecības obligātai saņemšanai. Grozījumus iesnieguši partiju apvienības deputāti Harijs Rokpelnis, Uldis Augulis, Viktors Valainis, Daiga Mieriņa un Armands Krauze.

ZZS skaidro, ka iepriekš lemtais, ka ar 2023. gada 1. maiju ID karte ir primārais personu apliecinošs dokuments, kam ir jābūt obligāti, uzskatāms par sasteigtu. To apliecinot iepriekš novērotā valsts iestāžu nespēja tikt galā ar “nebeidzamajām rindām” PMLP nodaļās, kas raisīja iedzīvotāju neapmierinātību.

Jau vēstīts, ka pirms vairākiem gadiem tika nolemts ieviest regulējumu, kas noteiks, ka personas apliecība būs obligāta visiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kas sasnieguši 15 gadu vecumu, un pase turpmāk tiks paredzēta kā izvēles personu apliecinošs dokuments vai kā ceļošanas dokuments uz valstīm, kurās eID karte netiek atzīta par personu apliecinošu un ceļošanas dokumentu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm