tv3.lv

Pasažieru elektroniskās uzskaites sistēmas izveidei četri pretendenti

2020. gada 6. augustā 18:00

21 dienas laikā būs jārada Latvijā iebraucošo pasažieru epidemioloģiskās uzraudzības elektroniskā anketa. Šim nolūkam Satiksmes ministrija drīz izvēlēsies labāko no četrām kompānijām, kas pieteikušās.

Tas nozīmē, ka gan ārzemniekiem, gan Latvijas pilsoņiem pēc ierašanās no ārzemēm būs elektroniski jāaizpilda anketa Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) un arī Valsts robežsardzes vajadzībām. Patlaban šis process notiek papīra formātā ar pildspalvu.

Vēl tikai iecerētajā sistēmā sākotnēji nebūšot iekļauti prāmji un autobusi. Sistēmu vispirms lietos aviokompānijas.

Tās būtība – tiks izveidota interneta lapa, kur pirms ieceļošanas Latvijā katram pasažierim būs jānorāda kontaktinformācija, reisa numurs, sēdvietas numurs, personu apliecinošā dokumenta numurs un cita veida informācija. Un tad ikvienam iebraucējam piešķirs unikālu QR kodu.

Uģis Bisenieks
VARAM Elektroniskās pārvaldes departamenta direktors

Pasažierim pirms lidostas pamešanas būs jānoskenē QR kods automātiskajos vārtos, ko viņš būs saņēmis mobilajā tālrunī, e-pastā vai izdrukājis. Ja nebūs QR koda, tālāk netiks. Tad būs jākomunicē ar lidostas pārstāvjiem, kas palīdzēs veikt šo reģistrāciju.

SPKC akcentē, – ieviešot elektronisko anketu aizpildīšanu ieceļotājiem, uzlabosies iesniegto datu kvalitāte. Tos varēs saņemt ātrāk un labāk analizēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm