tv3.lv

Pasažieri ignorē drošības prasības! Lidostā Rīga konfiscēti pat motorzāģi un auto detaļas

Šķēres, naži, adāmadatas, šķiltavas, rotaļu revolveri, darbarīki un pat automašīnas detaļas – tie ir priekšmeti, kas pasažieriem no rokas bagāžas atņemti Rīgas lidostas drošības kontrolē.

2016. gada 31. martā 7:33

Vēl aizvien daļa pasažieru turpina šos noteikumus ignorēt, un nemazinās arī pie iekāpšanas sektoriem atstāto mantu kalni. Vai pēc teroraktiem Briselē varētu mainīties kādas drošības prasības ne tikai Rīgas, bet arī citās Eiropas lidostās – to plānots šodien skatīt aviācijas drošības ekspertu ārkārtas sēdē.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ik gadu no lidostas Rīga tiek aizvesti ap 200 ar asajiem priekšmetiem pilni konteineri, kuros pārliecinošā vairākumā atrodamas šķēres.

Lidostā norāda, ka visbiežāk no asajiem priekšmetiem nākas atvadīties tiem pasažieriem, kuri ceļo salīdzinoši reti – reizi vai divas gadā un vienkārši nav izlasījuši noteikumus.

Sarmīte Rinmane, VAS Starptautiskā lidosta Rīga pārstāve

Tās lietas, ko varētu nosaukt par tādām neparastām, ne tikai konteineros, bet vispār, ko arī nedrīkst reģistrētajā bagāžā vest, ir bijuši motorzāģi, bieži ir, ka tiek vestas motoreļļas vai kādas krāsas, kas arī nav atļauts.

Interesantākie eksemplāri nonāk lidostas mācību centrā, kur tie izkārtoti kā izstādē. Tur skatāmi gan dažādi kaujas ieroči, steki un naži, gan arī pavisam neparastas alkohola un smaržu pudeles. No lidostā uzrunātajiem pasažieriem – lielākā daļa apgalvo, ka par striktajiem bagāžas pārvadāšanas noteikumiem zina un tos arī ievēro.

Ņemot vērā traģiskos notikumus Briselē, drošības noteikumi Eiropas lidostās varētu mainīties, tomēr aviācijas eksperti šobrīd no prognozēm atturas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr neatrisināta vēl aizvien lidostā ir problēma, ko darīt ar mantām, kas atstātas pie iekāpšanas sektoriem.

Kad būs jaunie noteikumi, pagaidām nav zināms, jo tie jāsaskaņo ar policiju. Tomēr lidosta cer, ka tas būšot jau šajā vasarā.

Tāpat vasaras ceļojumu sezonai sākoties, pasažieriem jāņem vērā, ka īpaši rītos jāierodas vismaz divas stundas pirms lidojuma, jo šogad laikā no 7-8 rītā paralēli paredzēti apmēram 20 reisi.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm