Pasaules diktāts latviešu valodā izziņo iespēju pieteikties meistarklases nodarbībā

Pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies jau pavisam drīz – 15. oktobrī. Tādēļ, lai dalībnieki varētu labāk sagatavoties diktātam, ir izziņota iespēja pieteikties latviešu valodas meistarklasei, kurā filoloģe Lāsma Sirmule pastāstīs par līdz šim raksturīgākajām kļūdām iepriekšējos diktātos un populārām kļūdām latviešu valodā kopumā, informē nodibinājuma “Pasaules valoda” valdes loceklis Toms Sadovskis.

30. septembrī 16:23

Meistarklasi latviešu valodā nolemts rīkot pēc diktāta teicamnieces un filoloģes Lāsmas Sirmules ierosinājuma. Meistarklase norisināsies tiešsaistē šā gada 5. oktobrī pulksten 19.00. Konkrēta dalības maksa meistarklasei nav noteikta, taču saiti uz tiešsaistes pasākumu dalībnieki varēs saņemt apmaiņā pret ziedojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasākums īpaši vērtīgs būs pirmreizējiem diktāta rakstītājiem, jo tajā tiks aplūkotas iepriekšējo gadu raksturīgākās kļūdas. Tāpat atsvaidzināt zināšanas latviešu valodā varētu noderēt arī pārējiem rakstītājiem, jo reizēs, kad diktātā iekļautas ikdienā retāk sastopas teikumu konstrukcijas, piemēram, tiešā runa, nereti kļūdas pieļauj arī pieredzējuši diktāta dalībnieki.

Lai saņemtu saiti uz tiešsaistes nodarbību, ziedotāji tiek aicināti nosūtīt maksājuma uzdevumu uz biedrības oficiālo e-pastu [email protected]

Vienlaikus diktāta organizatori izsludina ziedojumu vākšanas kampaņu ar nolūku savākt līdzekļus 1500 eiro apmērā. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad septembra sākumā pēc pusgadu ilgām pārrunām Izglītības un zinātnes ministrijas pakļautībā esošajai Latviešu valodas aģentūrai neizdevās rast risinājumu diktāta atbalstīšanai 1500 eiro apmērā.

Līdzekļi diktāta rīkotājiem ir nepieciešami dažādu organizatorisku jautājumu risināšanai – veidlapu drukāšanai un nogādāšanai vairākās Latvijas pilsētās, diktāta pildspalvu apdrukāšanai un citiem līdzīgiem mērķiem. Ziedot ir iespējams ar bankas pārskaitījumu, lietotnē Mobilly un maksājumu servisā Paypal, precīzas norādes pieejamas iniciatīvas mājaslapā – raksti.org/atbalsts.

Pasaules diktāts latviešu valodā ir privāta iniciatīva, kas gandrīz bez nekāda valsts atbalsta norisinās jau astoņus gadus. To organizē sabiedriskā labuma biedrība “Pasaules valoda”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad pasaules diktāts latviešu valodā norisināsies Valsts valodas dienā – sestdienā, 15. oktobrī, pulksten 12.20. Pasaules diktāts latviešu valodā noritēs jau astoto reizi, un šogad tekstu diktātam radījis rakstnieks un žurnālists Osvalds Zebris, savukārt to Rīgā – Gaismas pilī – diktēs Jaunā Rīgas teātra režisors un aktieris Gerds Lapoška.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm