Pārtika, apģērbs, strāvas ģeneratori: no Latvijas uz Ukrainu dodas humānās palīdzības krava

Pašmāju uzņēmēji turpina atbalstīt ukraiņus cīņā pret okupantiem. Arī pirmdien ceļā uz Ukrainas austrumiem devās jau kārtējā humānās palīdzības krava. Šoreiz furgonu piepildīja ar pārtiku, silto apģērbu ukraiņu karavīriem, kā arī strāvas ģeneratoriem. Tas viss ziemas aukstajos mēnešos ukraiņiem ir ļoti vajadzīgs.

Kravas furgons, kuru piepildīja ar vairāk nekā 30 paletēm dažāda veida humānās palīdzības, ir jau kārtējais palīdzības sūtījums Ukrainai, kuru sadarbībā ar Aizsardzības ministriju un mūsu bruņotajiem spēkiem sarūpējuši Latvijas uzņēmēji. Kastēs sapakota dažāda veida pārtika, apģērbi, arī strāvas ģeneratori, kuri masīvo krievu uzbrukumu dēļ kritiskajai infrastruktūrai patlaban daudzviet Ukrainā ir ārkārtīgi nepieciešami.

“To, kas ir vajadzīgs Ukrainai šobrīd, var definēt tā. Iedomājies, kas tev ir vajadzīgs parastai dzīvei šobrīd Rīgā. Lielāka daļa no tā šobrīd nav. Mums šeit ir auksti, un katram ir viegli iedomāties, kā ir Ukrainā, kur krievi ir saspridzinājuši katlumājas, elektroapgādi. Tur cilvēki reāli nevar sasildīties, nevar pielādēt telefonus, nav sakaru arī armijai, ir tumšs. Ir situācijas, ka bērnam vajag inhalatoru, bet to nevar uzlādēt,” saka iniciatīvas “Uzņēmēji mieram” līdzdibinātājs Kristofs Blaus.

Šodienas sūtījumā arī liels daudzums ziemas ekipējuma Ukrainas aizstāvjiem – flīsa segas, siltais apģērbs – jakas, bikses, termozeķes. Arī Ukrainā sākusies ziema, karavīriem salst. Tam visam klāt arī kāds kārums, ar ko gūt enerģiju un sasildīties frontē.

“Arī karstā šokolāde ir šeit, lai uz Ziemassvētkiem varētu mazliet, ierakumos sēžot, iedzert to karsto šokolādi un atcerēties par mums. Šobrīd tas ir tik svarīgi šajā aukstajā laikā, dot viņiem atkal šo mīlestības sveicienu no Latvijas,” norāda NBS vecākais eksperts starptautiski militāri reliģiskos jautājumos Elmārs Pļaviņš.

Turklāt pirmo reizi uz Ukrainu dodas ne vien ar uzņēmēju atbalstu sagādātā dažnedažāda humānā palīdzība, bet arī šis zilais kravas furgons. To uz Polijas un Ukrainas robežas pārņems Latvijas goda konsuls Slavjanskā, un arī automašīna tālāk turpinās kalpot Ukrainas aizstāvībai.

Smago kravas auto ziedojis viens no mūsu lielajiem kokrūpniecības uzņēmumiem “Gaujas koks”. Paredzams, ka kravinieks būs labs palīgs, lai apgādātu kā civilos iedzīvotājus, tā Ukrainas aizstāvjus, kuri šobrīd pret krievu okupantiem cīnās valsts austrumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Goda konsulam arī šī mašīna tiek ziedota. Un viņš ir atbildīgs, kā tālāk ar šo fūri nodrošināt karavīriem visu nepieciešamo. Šī mašīna konkrēti dodas uz Slavjansku, tātad austrumiem. Turpat jau Krematroska, turpat Bahmuta, Limana atbrīvotā,” teic Pļaviņš.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, iniciatīvas “Uzņēmēji mieram” katru Latvijas komersantu aicina svētkus svinēt citādi. Ar sava uzņēmuma logotipu apdrukāto zeķu, karstvīna vai piparkūku vietā, ko ierasti dāvina sadarbības partneriem, šogad tie aicina šos līdzekļus ziedot Ukrainas atbalstam.

“Tā nauda, ko ieliksiet korporatīvajās dāvanās, Ukrainai sasildīs kādu ģimeni, aizsargās, pabaros. Kāda ģimene tādēļ varbūt varēs sagaidīt Ziemassvētkus, un tie nebūs pēdējie Ziemassvētki. Jo, ja kādam atnāks karstvīns ar logotipu, tas neko nemainīs. Varbūt labāk aizsūtām kartīti, ka mēs jums domāto budžetu noziedojām un tas tagad silda kādu ukraiņu ģimeni,” saka Blaus.

Līdz šim “Uzņēmēji mieram” aicinājumam atbalstīt Ukrainu iesaistījušies vairāk nekā 200 pašmāju komersantu. Šādā veidā Ukrainā nonākusi humānā palīdzība četru miljonu eiro vērtībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm