tv3.lv

Partija “Saskaņa” kongresā nosoda Krievijas agresiju Ukrainā

Latvijas politiskās partijas turpina iesildīties šī rudens vēlēšanām: viens pēc otra norisinās priekšvēlēšanu perioda kongresi. Uz savu sanāksmi šodien pulcējās partija “Saskaņa” un viņiem daudz arī nācās runāt par Ukrainu. Krievijas agresija no tribīnes tika izlēmīgi nosodīta, un vienlaikus latvieši tika aicināti nevainot Latvijas krievus par Kremļa noziegumiem, vēsta TV3 Ziņas.

Partija “Saskaņa” pēdējā SKDS aptaujā piedzīvojusi straujāko reitinga kritumu – no pirmās uz ceturto vietu. Atbalstu vairs nepaužot tie Kremļa propagandas melu izskalotie krievvalodīgie, kas nespēj pieņemt “Saskaņas” līderu nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā. Partijas līderi arī šodien kongresā vairākkārt uzsvēra – Krievija īsteno noziegumus – un, ja tas prasa Saskaņas reitinga kritumu, lai ir. Nedrīkstot klusēt par Putina zvērībām Ukrainā.

Jānis Urbanovičs
partijas ”Saskaņa” valdes priekšsēdētājs

“Daudzi vēlētāji, arī partijas biedri uzskatīja, ka šajā brīdī vajadzēja paklusēt, jo izskatījās, ka es nevēlu labu Krievijai. Es par Krieviju esmu norūpējies tikpat, cik par Ukrainu. Es uzskatu, ka pašreizējā Krievijas vadība rīkojas noziedzīgi. 10:02 Esmu pārliecināts, ka mums izdosies atkarot atpakaļ savu krievu vēlētāju sirdis un mēs iestāsimies par katru, lai viņš būtu Latvijas patriots.”

“Saskaņa” sevi uzskata par atbildīgu, lai Latvijas krievvalodigais ieņemtu pareizo pozīciju.

Nils Ušakovs
partijas ”Saskaņa” domes priekšsēdētājs

“Tam, ko šobrīd dara Kremlis un armija Ukrainā, nav attaisnojuma. Krievija, pret kuru mēs līdz šim tik labi izturējāmies, šobrīd īsteno kara noziegumus pret mierīgajiem iedzīvotājiem, pret bērniem, pret senioriem. Un nav nekāda – “tas nav tik viennozīmīgi”. Pieņemot, ka šajā zālē liela daļa ir krievu, krieviski runājošie cilvēki, vēlos uzsvērt – tie, kurus nogalināja, aplaupīja, izvaroja Bučā, Irpinā un citās pilsētās, tie bija tādi paši krievi, krieviski runājošie cilvēki, kā mēs šeit zālē, kā mūsu vēlētāji. To ir vēl slimāk un biedējošāk apzināties!”

Tā kā rudenī Latvijā sākšoties vēl nepieredzēti smaga ekonomiskā krīze, “Saskaņa” uz Saeimas vēlēšanām ies ar solījumiem par plašu sociālā atbalsta programmu, PVN samazināšanu vai atcelšanu konkrētām preču un pakalpojumu grupām, ekonomikas restrukturizācijas piedāvājumu.

Regīna Ločmele
Saeimas deputāte, ”Saskaņa”

“Līdztekus tradicionālajām nabadzības grupām veidosies jaunas nabadzības riskam pakļautas grupas. Līdz šim labi situēti cilvēki pēkšņi apzinās – viņi nespēj samaksāt par apkuri vai nepietiek līdzekļu pārtikas produktu iegādei.”

Starp vēlēšanu solījumiem arī rosinājums grozīt Satversmi, lai turpmāk valsts prezidentu un pašvaldību vadītājus ieceļ tautas balsojums, bet parlamentu – pēc mažoritāras sistēmas. Tas arī izskaudīšot šā brīža “politekonomisko varas karteli”, kas tikai imitējot demokrātiju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valērijs Agešins
Saeimas deputāts “Saskaņa”

“Ir nobriedusi nepieciešamība par mažoritārām Saeimas vēlēšanām, kur katrs ievēlētais deputāts pārstāv apgabalu, līdz ar to ir tuvāk vēlētājam, pārzina sava apgabala situāciju, izprot cilvēku problēmas. Jāpilda vēlētājiem dotie solījumi. Pretējā gadījumā viņš zaudē vēlētāju uzticību un rezultātā varētu tikt atsaukts.”

Lai atgūtu savus vēlētājus, Saskaņa līdzīgi kā pirms 2006.gada Saeimas vēlēšanām savu aģitāciju izvērsīs klātienē daudzdzīvokļu māju pagalmos, klauvēs pie namdurvīm.

Žurnālists
Uzdod neērtus un kritiskus jautājumus, izgaismo nejēdzības un neizpildītos solījumus, liek atbildēt par sabiedrības līdzekļu racionālu izlietojumu. Eksperimentālists ar skaidru redzējumu par modernas formas stāstiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm